Mikä online virusskannaus

Mikähän online virusskannaus toimisi win 98:ssa, Firefox selaimella ?
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eScan
Todella hyödyllinen virusten ja sun muun poistoon. Tekee paljon syvällisempää työtä kuin normaalien anti-virusohjelmien skannit. Skannasin kokeeksi ensin F-secruella ja Avastilla koneeni ja tämän jälkeen eScannilla. F-secrue ja Avast eivät löytäneet mitään, mutta eScan löysi peräti kolme virusta ja neljä muuta adwaren tapaista. Ohjelma saattaa vaikuttaa aluksi hankalakäyttöiseltä, mutta ei se ole =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


win 98 ja Firefox kirjoitti:

Mikähän online virusskannaus toimisi win 98:ssa, Firefox selaimella ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu