saan 50 ..

roskapostia..

Saan 50 roskapostia keskimäärin vuorokaudessa. On tullut jopa 150 turhaa postitusta, joissa on miltei sama sisältö ja niissä kaupataan osallistumista pokeriin, potenssilääkkeitä myydään ja rolex kelloja.
Kaikista viesteistä ei ilmikäy mitä halutaan sanoa, mutta joku viesti oli tullut jopa hilary glinktonilta.

Muutaman kuukauden aikana olen poistanut 20 000 roskaviestiä, eikä ole pienintäkään aikomiusta käydä heidän kanssaan kauppaa, saati osallistua huijattvaksi pokerissa.

Miten suljen sähköpostini, auttakaa.
Kaikki mahdolliset estot on atk- viisaitten mukaan asennettu.
Avaan sitten uuden eri nimellä ja pidän sen keruuautomaateilta salassa.

5

923

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zxcvbnm

      Käytä jotain roskapostisuodatinta. Thunderbirdin postiohjelmassa on jopa mukana tehokas oppiva roskapostisuodatin.

    • varsinaisia

      atk-viisaita???

      • atk geek

        sää et rupee viisasteleen siä yhtää! oo siivosti siä!


    • ratkaisu>>

      Avaa uusi sähköpostilaattikko. Onhan näitä ja lähetä niille vähille tuttavillesi uusi osoitteesi.

      Unohda ja anna entisen postisi täyttyä rauhassa.
      Operaattori huolehtii lopusta.
      Ihan helppoa.

      • käyttäkö luukku.com postia

        itsellä oli aikoinani ilmainen luukku ja ei roskaposteja.Kas sitten tuli roskapostin suodatus maksulliseksi lisäpalveluksi ja en ottanut.parin viikon päästä alkoi tulla roskapostia 100kpl päivässä ja tukossa koko posti.Ihme juttu kun en edes ollut käyttänyt postia ollenkaan jotta olisi vaikka uudesta paikasta alkanut roskia tuleen.oli vain kavereiden postiosoitteet.niille ei tullut yhtään eli luukku kusettaa ihmisiä selvästi.Kokeilkaa jos ette usko.avaa luukku ja älä käytä ollenkaan ja katso parin päivän päästä niin yllätyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      372
      2328
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      61
      1796
    3. 154
      1365
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1192
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1181
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      915
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      834
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      802
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      41
      777
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      773
    Aihe