Minne hukata

3-5vuotta vanha

jagge. Ei tunnu merkkiliikkeillekään kelpaavaan kuin pilkkahintaan. Onko tälläisten autojen jälleenmyyminen mahdotonta muulla kuin hinnalla? Mondeo-versiota myytiin kohtuullisesti, mutta kun tuli vaihtoikä ei kukaan kaipaa tätä vaihdossa.

8

1579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • venäjälle

      siellä uusrikkaat eivät vielä tunne laatua. Sen jälkeen kun tuntevat niitä ei pysty myymään edes sinne.

      • sinne jos

        eivät laatua tunne?


      • kuului minne..
        sinne jos kirjoitti:

        eivät laatua tunne?

        jaguar? Mene murheinesi tojo-osastolle kun sieltä tunnut olevan tullutkin.


    • vaihtaa jaggeen

      Totta, eivät autokauppiaat Jagesta vaihtoautona innostu. Mikkelissä sanoivat, etteivät halua Jaggea, kun heiltä sitä ei osta kukaan. Kohtuullisen hyvityksen olisi saanut aikoinaan ennen veromuutosta, kun olisi vaihtanut uuteen Jaggeen.

      Mutta jotta avauksesi ei vaikuttaisi ikävältä provokaatiolta, sinun kannattaisi aluksi selvittää onko autosi 3,4 vaiko 5 vuotta vanha. Kolmevuotiaasta hyvitetään näet enemmän kuin viisivuotiaasta.

      • autokauppias

        Lisäksi kirjoituksen aloittajan kannattaa selvittää onko kyseessä todella aito Jaguar vai olisiko se kulkuneuvo sittenkin vain Jopo tai Tunturi ja ennen kaikkea muista kysyä äitiltä lupa myymiseen.


      • kyllä millainen

        palsta tämä on. Auto nyt 3-v. Pitäis vaihtaa noin vuoden sisällä.


    • näille idiooteille

      Tämäkin selvä provo ja surkea sellainen,ilmeisesti merkki kiinnostaa kun on tälle palstalle eksynyt.

    • väärä hinta

      Jos kauppasit sitä Mondeotasi Jaguar liikkeeseen niin varmasti tuli kylmää vettä niskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13202
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3665
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      97
      2925
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      277
      1393
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe