Pari kuukautta sitten, päänsärky 'periodin' jälkeen rupesin silmät kiinni näkemään valkoisia sirppejä molemmilla silmillä. Eli kun on silmät kiinni ja alan katsoa ns. vasemmalle ja oikealle, näkökentn eteen tulee sivuilta valkeat sirpit jotka heti pysäytettyäni silmät palaavat sivuille niin, etten näe niitä. Joskus illalla silmät aukikin, kun päätä kääntelen ja katselen kattoon, niin valkoinen sirppi, tai mikälie, näkyy näkökentässä. Näin on ollut jo muuttumatta kuukauden/kaksi, jos oikein muistan. Jo monta kuukautta ennen tätä, olin nähnyt varjon sivusilmällä molemmissa silmässä, kun käänsin päätäni, mutta jäin katsomaan yhtä kohdetta. Silmälääkärissä olen käynyt pari kuukautta sitten, jolloin tämä harmahtava 'varjo' näkynyt ja ei mitään löydetty. Kuivat silmät. Ikää 20v.
Olen menossa lisätutkimuksiin, koska on ollut myös silmäsärkyjä, mutta kiinnostaisi tietää, jos kellään muulla olisi tälläistä?
mitä näette silmät kiinni?
en tajua
3
593
Vastaukset
- toki näkyy..
Vaikka olisi ollut pimeässä pidempäänkin niin silti voi nähdä (näen) valoja, tähtiä silmissä..
Sinun tapaukseesi on ihan mahdoton sanoa mitään järkevää, ettei silmän reunasta pääse valoa sirpin verran ja näet sen?- asdaaaa
Joo elikkä vähän kirkkaammassa valossa silmät kiinni näkyy oranssin sävyjä ja pimeässä tummaa ja erivärisiä läiskiä...
- Anonyymi
Mulla täysin samaa onko kukaan saanut vastausta tähän?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3293282Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4633098- 712140
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401600Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1941482- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751212Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121127Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1671098K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81075