Enkelikello

Mistä sais ostettua enkelikellon? Mulla on yksi mutta tuntuu niin huteralta ettei uskalla kynttilöitä polttaa siinä ja pitää päällä. On jostain halpakaupasta ostettu.
4476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainoat vaihto ehdot on että perit sellaisen.
Tai onnistut ostamaan jostain vahojen tavaroiden myymälästä.

Äänestä

Mulla on enkelikello josta puuttuu yläosasta yksi osa. Jos vaikka Sinun kellosta löytyisi se osa niin saisi varmaan toimivan. Enkelikelloni on muuten kuin uusi.
Niin, ensimmäisenä enkelikelloja alkoi valmistamaan kotimainen Weiste. Nykyään on tuontitavaraa ja ei yhtä arvokkaita. Jos kellosi on Weisteen ja on vanhempi niin kannattaa säilyttää.

Oletko Helsingin alueelta. Jos olet niin voisin lahjoittaa enkelikelloni Sinulle.

Laita viestiä tänne miten toimitaan.

Äänestä

tarjousaikani on päättynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anna-Iisa kirjoitti:

Mistä sais ostettua enkelikellon? Mulla on yksi mutta tuntuu niin huteralta ettei uskalla kynttilöitä polttaa siinä ja pitää päällä. On jostain halpakaupasta ostettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu