muttolaatiikoita

käteviä muuttolaatikoita löytyi .www.curaton.fi. pahvisia vuokrattavia.Menevät muuton jälkeen litteäksi
3686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Omaksi voi ostaa pahvisia muuttolaatikoita esim.www.pakkauspojat.fi. Jää muuton jälkeen hyviksi romulaatikoiksi varastoon.

Äänestä
  • Joo eli Curatonilta sain ostettua laatikoita ja ovat todella hyviä kellarissa. Niissä on kansi johon ei tarvitse teippiä.Vahvoja muutossa ja vuokra edullinen jos pitää vain viikon.

    Äänestä

Toki pahviset ovat hyviä ja ne saa siististi kasaan käytönkin jälkeen. Samoin etenkin ostettuja hyviä laatikoita kannattaa hyödyntää varastossa. Olen hyödyntänyt jo aikaisemmin esim. remontin yhteydessä muovilaatikoita, jotka saa pinoon ja joissa on kansi. Niihin voi hyvissä ajoin pakata esim. lasitavaroita. Ovat siistejä pinottuna, jos asunto on myytävänä. Osa muuttajista toimii sukulaisten kanssa kimpassa. Sitten mielestäni kaupassa myytävät vetoketjulliset säilytyspussit vetivät kevyttä liinavaatetavaraa sisäänsä ja ovat myöhemmin käytettäviä. Tärkeä on että tavarat pysyvät siistinä ja hinta on kohtuullinen. Monesta kaupasta saa vielä hyviä laatikoita ilmaiseksi. Hyvät muistot jää,kun siinä tohinassa, kun ovesta ilmestyy "avustaja" jo ennen muuttomiehiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cur kirjoitti:

käteviä muuttolaatikoita löytyi .www.curaton.fi. pahvisia vuokrattavia.Menevät muuton jälkeen litteäksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu