Joulujuttu

"Lakkasin uskomasta joulupukkiin,
kun äitini vei minut katsomaan häntä tavarataloon
ja joulupukki pyysi nimikirjoitukseni."

"I stopped believing in Santa Claus
when my mother took me to see him in department store,
and he asked for my autograph."

- Shirley Temple -
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oletko kuullut,että joku on alkanut uskoa joulupukkiin uudestaan?Jos joku pyytäisi multa nimikirjoituksen,muuttaisin ulkomaille(kai).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...eheheee.. kirjoitti:

"Lakkasin uskomasta joulupukkiin,
kun äitini vei minut katsomaan häntä tavarataloon
ja joulupukki pyysi nimikirjoitukseni."

"I stopped believing in Santa Claus
when my mother took me to see him in department store,
and he asked for my autograph."

- Shirley Temple -

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu