Päätin kuitenkin rekisteröityä, vaikka varsin harvoin palstalle eksynkin. Mutta nyt ainakaan kukaan ei syytä "puskasta" kirjoittajaksi, alkoikin tuon läppärin vetäminen puskaan olla varsin työlästä =D
Ja vielä viidennen kerran,en siis ole sakuli, en sakemannin_kouluttaja enkä kukaan muukaan, vaan oma itseni. Kirjoitin aiemmin nimimerkillä "alkuperäinen..." ja tuo nimimerkki oli rekisteröimätön.
Ja vielä viidennen kerran,en siis ole sakuli, en sakemannin_kouluttaja enkä kukaan muukaan, vaan oma itseni. Kirjoitin aiemmin nimimerkillä "alkuperäinen..." ja tuo nimimerkki oli rekisteröimätön.
Vastaukset 39
Vanhimmat
hymyn irtoamaan minulta;))
Hyvä, että saan ainakin yhden hymyn irtoamaan =)
Olen lukenut sinun viestejäsi ja kuten aiemmin kirjoitin, hatun nosto sinulle umalehtinen! Pidän sinusta.
Saa pysyä kaukana minusta ja sakemanni_kouluttaja myös nämä kaksi yhdessä ovat hyökkäileet kimpuuni kokopäivän rekattuna ja rekkaamattomana. Hymyile vain minua ei heidän hyökkäilyt hymyilytä seuraavaksi taitaa perheasioitammekin linkitellä ja taitaa olla yksi ja sama nikki.
meillä on live elämässä perhe ystävä josta sanomme, hänellä on aina koiruudet mielessä. Valtavan huumorin tajun omaava henkilö.
Muistan aina kerran, kun arkena menimme heille kylään. Pojat olivat pieniä ja mukanamme. Vannoin kotona että tällä kertaa en helppoon mene:))) Vaan kuinkas kävikään.... kysyi viattomalla naamalla maistaisinko hänen uutta tervetulo paukkuaan on nimeltään "jalat alta". (ammatiltaan baarimestari) Lupasin ja vannotin että mieto ja pieni vain....
No me jouduimme palamaan kotiin taksilla, kun muutoin olisi ollut kottikärry kyyti edessä.:)))
Nyt nauruttaa... silloin ei.
UUDET YSTÄVÄSI KAIKKI TURKULAISIA SAMA KIRJOITTAJA TAPPELU SAMANLAISTA:D SORSA AINUT MIKÄ EI KUULLU JOUKOON TEIDÄN TRIOON.
Itse laitat koirasi rekkarinumeron palstalle sekö on sitten perheasioiden linkittelyä?
Älä laittele muiden omistamien koirien tietoja se on rikos.
Itse olet lukeman mukaan lähetellyt uhkailuja sähköpostilla ja nytkö sinun kimppuusi hyökätään.
Aika jakomielistä tekstiä.
ONNITTELI 3MINUUTISSA YSTÄVÄNSÄ VAIKKA MUILLE EI OLE KIRJOITELLUT SAAHAN UUDESTA NICISTÄ ITSE ONNITELLA KAVEREITA PITÄÄ SAADA ONNITELLA NAAPURISSA ASUVAT KAIKKI KOLME VÄITTÄVÄT MITÄ TAHANSA:DDD MIKÄS MÄTTÄÄ UMALEHTINEN ON OMISTANNUT SAKSANPAIMENKOIRAN JA JAKELEE ROTUTIETOUTTAAN MONELLA NICILLÄÄN.
et kai sinä laske kuka kellekin vastailee tai kirjoittaa ja missä aikataulussa. Ei kukaan täällä koneen vieressä koko aikaa istu. Tuo aloittajan nimimerkki herättää huumorintajun, ja sitä ei koskaan ole liikaa. Huumori piristää kummasti päivää vaikka päivä olisi miten harmaa. :))))
No en tiedä kuin itseni, Sorsan, ja pari muuta. Jos koiruus_mielessä on Turkulainen niin kiva, ihan yhtä kiva vaikka olisi mistä päin maailmaa tahansa.
Ei ihmisiä voi karsinoida määrättyihin looseihin. Keskustelupalstan tarkoituksena lienee keskustelu ja ajatusten vaihto.
En ole kenenkään kirjoituksille hymyillyt, vaan nikki sai hymyn nousemaan esiin.
En ole seuraillut kuka sanoo kenestäkin mitä ja miksi.
Minähän aikamoinen velho sitten olen, jos koko päivän olen sinua kiusannut =) Ja kun ottaa huomioon, etten ollut eilen koneella vasta kuin myöhään iltapäivällä illasta vähän aikaa. Ja kun meiltä on turkuun matkaakin ainakin sen 500km, ellei enemmänkin =)
Ja niin hienoja taikoja en osaa, että tietäisin sinun puhelinnumeroa yms tietoja, joita et itse tänne palstalle ole kertaalleen laittanut =D
kaikki lukivat eiliset hyökkäilysi eilen. Leiki barbeilla vai millä ikäisesi leikkivät ja jätä lapsukainen rauhaan minut. Täälä pystyy jokainen todistamaan eilisen hyökkäilyn, niin puskista että rekattuna, itse mainitsit sen myös kirjoitellit lapsi pieni minusta perättömiä puheita moneekiin otteeseen. Jätä aikuisten asiat aikuisille ja mene leikkimään leluilla. Älä viitsi satuilla. Kohta tulee taas puskakaverisi apuun ja ensiviikolla taas jatkat panettelua minusta. Siitälähtien on panettelua ihan omalla aiheella kirjoitettu, kun sakemanni_kouluttaja aloitti ja joulurauhan julistuksen aikana piti oikein sähköpostissa riitaa hakea. Onhan sulla kaksi nikkiä ja puska nikkisi.
Aivan, muutaman viestin kirjoitin illasta nimimerkillä alkuperäinen, ja sen jälkeen rekkasin tämän nimimerkin ja sillä kirjoitin pari viestiä.. Siinä minun "hyökkäilyt". Tänään vasta vähän aikaa sitten avasin ekakerran koneen, joten se minun "koko päivän" kestävistä hyökkäilyistä =D
Ja livenä en ketään tältä palstalta tunne, enkä kenenkään kanssa pidä yhteyttä kirjeitse, saatika puhelimitse... joten siinä ne "puskakaverit" =)
Ja tämä on ainut rekattu nimimerkkini!
Ja kerrohan n.sorsa, mitkä ovat ne perättömät puheet, mitä sinusta olen kirjoitellut? Enhän edes tunne sinua. Ainut mitä sinusta kirjoitan, on sinun itsesi tänne kirjoittamia asioita. Ja sinun kirjoitukset on helppoa poimia netistä laajan haun avulla.
Ja itse syyllistyt nyt panetteluun ja valehteluun. Väität, että minulla on täällä kaksi rekattua nimimerkkiä, vaikka minulla on vain yksi.
Väität, että vainosin sinua koko eilisen päivän täällä netissä, vaikka avasin koneen ekakerran vasta n. klo 17-18 ja suljin koneen klo 20-21.
Kerro minullekin, mitä satuja olen kertonut?
Käy koulussa älä lintsaa. n.sorsalle =))))))
Kirjoittanut: alkuperäinen... 26.12.2007 klo 14.57
Minuakin kiinnostaa tietää, toivottavasti nyt tulee faktaa n.sorsalta koska nyt tuo kirjoittelunsa on pelkkää muiden kirjoittajien ahdistelua ja pään aukomista, jos ei nyt loppua tule niin ylläpitoon lähtee taas kerran pieni pyyntö saatekirjeiden kanssa.
Ou nou... Unohdin, että avasin koneen ennen metsälenkille menoa =) Muistelin, että avasin sen vasta kun tulin lenkiltä. No, joka tapauksessa sitä ennen en ollut koneen edessä!
IHANII muistoi (huh), vanhemmat niin kännis, et ovat kottikärrykamaa ja pienet lapset mukana!?
Älä sinä noista hörhöilyistä välitä.
Kaikkihan me saksanpaimenen omistajat heti sakuleita ollaan ja minä et ole ainakaan sen tiedän :-D
Niin, kai sitä saisi joka viikko vetää herneen nenään, jos kovin pienestä hörhöilystä aikoo hermostua. Mutta nyt jo toivotan hyvät illan jatkot ja poistun ulos ja sitten sänkyyn.
Itse haukut ihmisiä oltko parenmpi muita ihmisiä.
olet typerys ja tapanani on menettää typerysten takia hermoni.
Tiedätkös, sinä olet aika säälittävä ja säälisinkin jollen pitäisi sääliä sairautena,sillä sellaisella ei ketään auteta.
Ei mikään ihme vaikka teidät sakujen omistajat leimattaisi kaikki yhdeksi ja ainoaksi sakuliksi, samanlaisia ureanuppeja tunnutte olevan kaikki, yhtä lukuunottamatta,
ja tuo yksi poikkeus on sitte bannissa.
meitin kylästäkin löytyy fiksuja sakemannin omistajia välillä täällä kirjoitteleekin ja oikeassa olet muriaani on fiksu sakemannin omistaja.
Tahtoo joillakin sakemannin omistajilla olla suuret luulot koiristaan sekä omasta parenmuudesta muihin koirien omistajiin nähden touhu on, kun aatulla aikoinaan maailmanvalloituksensa kanssa.
Kuvittelevat etteivät muiden koirien omistajat osaa koiria kouluttaa.
Onneksi löytyy todella mukavia sakemannin omistajiakin ja heidän koultettuja koiria oikeassa elämässä.
Ei tarvii näiden virtuaali sakemannien omistajien reteilyjä olemattomilla koirilla lukea ei voi edes todistaa koiriansa, kun nettikoiria on vaikea todistaa.
auttajan kanssa noista sun ongelmista ja harhaisuudesta jota näet ja tunnet?
omiztjien kuvittelevan...ja niin edelleen!Harhainen mieli zinulla....Mikzi muuten ezim.zinulle pitää mitään todiztella!ethän zinäkään mitään todizta,kun epäilet muita kirjoittajia harhaizen mielezi mukaan!Pitäzkö niiztä laittaa rekkari numero tänne että pääzizit vaikka koztamaan kuvitellut kiuzaamizezi?
Olit kuka hyvänsä ja etpä ollut sitten kuka hyvänsä niin tervetuloa vaan.
Tännehän on uusia rekkantunut parin päivän aikana.Ei muuta ku tervetulloo :)
Heh,en voi muuta todeta mut eipä tuo joulu tässä välissä ole näköjään yhtään rauhoittanut tätä meininkiä täällä.Toisesta korvasta ulos vaan tai sitten takas samalla mitalla :)
mites se teidän joulunne meni;))
Tuota tuota rompelo. Jo toisen kerran toivotat minut tervetulleeksi. Hieno juttu ei siinnä mitään, mutta olen kirjoitellut tällä nimellä jo kauan tänne.
Tarkoititko kenties molemmissa kohdissa aloittajaa.
moikataan sinua sitten samalla ja toivotetaan tervetulleeksi joulun jälkeen palstalle:DD
Oliko pukki teille antoisa=D
Kavereitasi älä muita morjestele.Aina olet kavereitasi puolustamassa.Kaverisi kirjoitaa.
Sinullakin luki-häiriö,
ja missä??? Ei aukea sanomasi minulle nyt.??????
Joo, Joulutauko on ohi.
Pukki toi kyllä tosi mukavia ja hyödyllisiä "leluja" kuten uudet kävelysauvat ja uskoilukäsineet. Taitaa tuntea minun elämäntyyliä.
No nyt katosi jutun juoni.
Kuka on sakemannin omistaja, en ainakaan minä.
Komea rotu se kyllä on ja arvostan suuresti. Ikävä kyllä en vain omista sellaista.
Oh,hops.Jep,ihan aloittajalle oli tarkoitettu.Kuinkas sattukaan kahteen paikkaan tulevan allekkain meidät jutut,hmm...sorry :)
toinen turkulainen.Kiitos joulu meni rauhallisesti ja paljon tuli paketteja,itselle sekä elukoille :) Mites teidän joulu meni täällä lumettomassa kyläpahasessa vai olitteko muualla joulua viettämässä?
mitä nyt aattona kävimme isännän siskon kanssa juoksemassa kuuntelemaan joulurauhan julistusta, mutta se on sitten jo ihan oma juttunsa;))))
Missäs sitä muualla kuin kotona joulua viettäisi. Tänne tuli kaikki peräjälkeen jopa pukki tonttuineen;D
Paattisten bussia ajoi ihka oikea joulupukki aattona. Odotimme torilla meidän ikiomaa busaa ja paattisten bussi oli jo odottamassa matkustajia.
Ja näin yhteinen kiitos kaikille, jotka tervetulleeksi toivotteli.
sua nyyh
kaikkia niitä kirjoittajia ja viestejä, jotka ovat kirjoittaneet ja jotka ovat lähetetyt palstalle jo vuonna kivi ja kirves.