Stevecon irtisanomiset Kotkassa

Onko tietoa koskeeko vain ahtaajia vai myös toimihenkilöitä? Kuulemma (pitäis olla varmaa) jokaisesta yksiköstä potkitaan työntekijöitä pihalle ja parhaat haminasta saa jatkaa Kotkassa. Eli hietasesta ja mussalosta lähtee yhteensä sata työntekijää pihalle..
61792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo olis kiva joutuu pihalle ja mennä puolel palkal kunnalle töihin!1 Vai tienaako ne sitäkään?

Äänestä
  • Kumminkin siirretään,nykyään on tämän ajan tyyli että keskitetään tosi isoihin satama yksiköihin siihen on Vuosaari luonteva paikka.

    Äänestä

Vois ahtaajatkin vähän katsoa peiliin eikä jatkuvasti narista ja valittaa. Koko ajan pitää lakkoilla ja vähän kun on polvi pipi ni jäädä heti sairaslomalle.

Äänestä

Ahtaajia siirretään Kotkan puolelle töihin, koska työmäärä lisääntyy Kotkassa. Ei Kotkasta nyt aleta väkeä vähentämään, koska Haminan Steveco työt siirtyy Kotkaan.

Äänestä
  • ensinnäkin kun Summa suljetaan Hietasen Stevecolla vähenee työt todella runsaasti joten tuskin sinne apujakaan hirveästi kaivataan.. Mitä Vuosaareen tulee niin ei se nyt niin suuri satama ole että sinnekkään voi kaikkia luvattuja sijoittaa. Vuosaari jos on kolmanneksen Mussalosta etenkin Palaslahden avautumisen jälkeen. Toivonmukaan kaikille kuitenkin töitä riittäisi on muuten kovasti hulppeita taloja Haminassa myynnissä..

    Äänestä

  • jotakin.. kirjoitti:

    ensinnäkin kun Summa suljetaan Hietasen Stevecolla vähenee työt todella runsaasti joten tuskin sinne apujakaan hirveästi kaivataan.. Mitä Vuosaareen tulee niin ei se nyt niin suuri satama ole että sinnekkään voi kaikkia luvattuja sijoittaa. Vuosaari jos on kolmanneksen Mussalosta etenkin Palaslahden avautumisen jälkeen. Toivonmukaan kaikille kuitenkin töitä riittäisi on muuten kovasti hulppeita taloja Haminassa myynnissä..

    Ei tullut mieleen, että mihinköhän sitä Haminan liikennettä saattaisi siirtyä..?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toimihenkilö(?) kirjoitti:

Onko tietoa koskeeko vain ahtaajia vai myös toimihenkilöitä? Kuulemma (pitäis olla varmaa) jokaisesta yksiköstä potkitaan työntekijöitä pihalle ja parhaat haminasta saa jatkaa Kotkassa. Eli hietasesta ja mussalosta lähtee yhteensä sata työntekijää pihalle..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu