Mistä Rauman parhaat kebabit?

Maku ja laatu

Missä saa Rauman parhaat kebabit? Kaveri tulossa käymään Raumalla, eikä aina viitsis viedä pizzallekaan..

15

3002

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ... .

      Antalya Kebab-Pizza, Valtakatu 4. Monen vuoden ajan ollut lemppari, siistein kebabpaikka Raumalla. Ainoa miinus on joskus ulkoa sisälle tuleva tupakansavu.

      • raumalaine äm

        Antalya on paras. kerran oon tilannu expressistä,kamalan makuista rullakebabia,ihan erillaista kuin muissa paikoissa.taisi olla liian salaattipitoinen. mutta,oikeestaan antalya,eti,selin ja dennis ovat jokseenkin samanlaisia tuotteiden maussa.


    • Dennis K.

      Kyllä ne siitä Punasenristintoimiston vierestä, ennen tasoristeystä, saa.

      • Antalnaija

        Kyllä siitä valtakadulta saa parhaat kebapit, koska Holran taloissa, siinä vieressä on parhaat rottapaikat. Viime viikolla olivat saaneet pyydykseen yli 3 kiloisen rotan, siitä oli tullut koko varras täyteen.


      • V:I,O
        Antalnaija kirjoitti:

        Kyllä siitä valtakadulta saa parhaat kebapit, koska Holran taloissa, siinä vieressä on parhaat rottapaikat. Viime viikolla olivat saaneet pyydykseen yli 3 kiloisen rotan, siitä oli tullut koko varras täyteen.

        Mine voine sano et minun kebappi paras kebappi muten haluas tääl manosta pakaini se ei ole hyväks mainele Raumalase tietä kylä mistä he hekevat tosi hyvä kebapi isot on anokset milula aina.


    • "kebsut" saas!

      Se o nakki paikka se.. =) Mä veisin viaraani sinne.. Enkä mihkään dennikseen.. Anta on joteski viihtysämpikin kuin dennis.. Tai sitten tuo viaraasi tänne meille eorjoel.. Seleniin.. ;) maukasta salaattia saat.. ja ystävällistä palvelua.. =)

      Mut miäti kaks kertaa jos meinaat viaraas viär sinne pyynpään kebab paikkan.. Ittellä pikkasen hampaankolossa töhnää siihen paikkaan... Joku kyl sanoi et siält saa kans hyvää safkaa...sitä ei voi kiältää... palvelussa vaa pikkasen tökkii.......... ei millää pahalla mut hyvälläkään...

      • minäkin puutun

        Tuoppa kuule vieraas Poriin, tääl o joka kebab-paikas sen verran herkulliset tuotteet ja palvelu vielä parempaa, ettei kannat muit paikkoit ees aatella, eikä tän oo pitkä matka, menee matka maisemia katsellessa.


      • SMP68

        Tuoppa kuule vieraas Poriin, tääl o joka kebab-paikas sen verran herkulliset tuotteet ja palvelu vielä parempaa, ettei kannat muit paikkoit ees aatella, eikä tän oo pitkä matka, menee matka maisemia katsellessa. Mut jos pitää joku ihan erikseen mainit ni se on Pikku-Sami


    • suomi

      kyl ainoat kunnon kebabit saa pitsa kioskilta,noi loput on kissan ja rotan liha mestoja

      • kebab

        Tällä hetkellä Rauman maukkaimmat kebabit saa Selin kebabista pyynpäästä.Paikan päälle ei kannata vieraita viedä,vaan tilaa suoraan kotiin.
        Muistaako kukaan alkuperäistä Dennis kebabia?Se olisi kyllä ehdottomasti paras.Omistaja oli sellainen ristiverinen turkkilainen ja sen pikkupoika juoksi aina siellä ruokailijoiden joukossa.Pojan nimi taisi olla Dennis.Voi kun vielä saisi sen äijän tekemiä kebabeja.


      • kuuluukin
        kebab kirjoitti:

        Tällä hetkellä Rauman maukkaimmat kebabit saa Selin kebabista pyynpäästä.Paikan päälle ei kannata vieraita viedä,vaan tilaa suoraan kotiin.
        Muistaako kukaan alkuperäistä Dennis kebabia?Se olisi kyllä ehdottomasti paras.Omistaja oli sellainen ristiverinen turkkilainen ja sen pikkupoika juoksi aina siellä ruokailijoiden joukossa.Pojan nimi taisi olla Dennis.Voi kun vielä saisi sen äijän tekemiä kebabeja.

        missä syljetään vähiten?


    • Aina siellä herkuttelen

      Todella maukkaat isot annokset ja mukava ympäristö aterioida. Vanha funkistalo henkii tunnelmaa. Kiva sisustus ja palvelu ihan huippuystävällistä. Tässä paikassa on myös tuore, maukas kahvi jälkiruoaksi ja aina kun odotat annoksia jos otat ne mukaasi.

    • Etikebab on parhain!

      Eti kebab on ehdottomasti suosikkini! Sieltä saa maukasta ruokaa ja hyvää palvelua! Kebab on murea, ja pizza on maukas! Suosittelen kaikille.
      Etikebab on Rauman paras pizzeria!

    • Niekeri nekkerinen

      Nee-eekeri- ne-e-eekeri- nee-e-ee-ekeri niegeri. On se niiin musta että ugh ugh.

    • News is terrible

      2007 lopetin syömästä yleensäkin ähläm kebabbia ja pitzaa. Huonona päivänä kastikkeisiin, salaatteihin ja ruokaan kuulemma äkkipikaistuksissaan extralisäyksenä ilmestyy kaikenlaista ällöä, jota sitten takahuoneessa nauretaan.
      Mutta tämä on jo kaiken huippu! Jos olet herkkä, älä lue. Totta se on Englannissa, käytännössä toki missä vaan!
      http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1552482/Missing-girls-body-put-into-kebab.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3115
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2885
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2125
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1575
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1348
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1311
    8. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1284
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe