tänään

olo, kun tajusin, että ikävöin sua niin pahasti että jotenkin heikottaa. En edes itke, tuntuu vaan oudolle vaikka mitä koitan tehdä, nähdä ihmisiä.Tämä tilanne lyö mua. Oon paljon yrittäny olla ajattelematta mutta ei. Ehkä yritän liikaa. Tänään tajusin myös, että oon kuvitellu liikaa susta ja musta, yrittäny tehdä mahdottomasta mahdollisen. Ei mun pitäny olla tällanen ihminen.
5578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kirjoitit just ne sanat miltä musta tuntuu. Toisin olen jo pitempään epäillyt tuota mahdollisuutta. Hän antoi aihetta epäillä jo paljon aiemmin. Mutta muuten tuntuu ihan samalta kuin susta. Eikä edes itketä, on niin tyhjää.

Äänestä
  • missä mulla on jo kaikkea elintärkeää ja muita asioita. Herään vaan siihen, että puuttuu joku. Eikä mikä tahansa joku. en uskonu itestäni, että menisin näin ymmälleni. En ihan helposti mene. Ja silti sä autat mua keskittymän kaikkeen, vaikka pistit kaiken myös sekaisin.

    Äänestä

  • tyhjää.... kirjoitti:

    missä mulla on jo kaikkea elintärkeää ja muita asioita. Herään vaan siihen, että puuttuu joku. Eikä mikä tahansa joku. en uskonu itestäni, että menisin näin ymmälleni. En ihan helposti mene. Ja silti sä autat mua keskittymän kaikkeen, vaikka pistit kaiken myös sekaisin.

    Mäkin huomasin, että joku puuttuu, kun näin hänet. Enkä tiedä miksi sen pitäisi olla juuri hän. Mutta ei kukaan muu kelpaa enää. Kummallista. En mäkään helposti mene ymmälleni, en ole koskaan ennen mennnyt toisesta ihmisestä näin. Ehkä tämä on harhaa, mutta jos tämä selviää, osaan kai paremmin rakastaa itseäni ja muita. Joku tarkoitus tällä pitää olla.

    Äänestä

Heikottanut jo pitkään...
Miksi sinusta tuntuu, että kuvittelit liikoja? Kysyn, koska minustakin tuntuu, että kuvittelin liikoja, tein mahdottomasta mahdollista.

Äänestä
  • sitten huomasin että olet onnellinen oikeasti jossain muualla ja samalla huomasin kuinka pahalta se tuntu. olin ehtiny rakentaa mielessä jo niin paljon. kunpa sitä osaisi pysäyttää itsensä tällaisessa, ja luulin että osaankin. harhaa oli se luulo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuli hirveä kirjoitti:

olo, kun tajusin, että ikävöin sua niin pahasti että jotenkin heikottaa. En edes itke, tuntuu vaan oudolle vaikka mitä koitan tehdä, nähdä ihmisiä.Tämä tilanne lyö mua. Oon paljon yrittäny olla ajattelematta mutta ei. Ehkä yritän liikaa. Tänään tajusin myös, että oon kuvitellu liikaa susta ja musta, yrittäny tehdä mahdottomasta mahdollisen. Ei mun pitäny olla tällanen ihminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu