Nyt kun uusi vuosi lähestyy ja kertausharjoituksia ollaan lisäämässä roimasti, niin haluaisin vain sanoa että KUTSUKAA JO NYT PERKELE MINUTKIN SINNE KERTAAMAAN!!! Tulen erittäin mielelläni pakoon arkea ja tekemään jotain ihan muuta, vaikka sitten työtä jolla on tarkoitus. Ihan tosi, voin vaikka ilmoittautua jonnekin, kunhan vaan otatte vaikka edes viikoksi, mielellään vaikka kahdeksi. Tai menee kuukausikin, helposti.
Alkaa jo huolestuttaa kun erän I/98 kotiutumisesta kilahti juuri yhdeksän vuotta täyteen, pelottaa jo ettei kutsua tulekaan kun ikääkin tulee kohta 29v täyteen.
haluan metsään
res.kers
1
660
Vastaukset 1
- aluetoimistoon
kirjeellä, sähköpostilla tai puhelinsoitolla. Ilmoita, että haluat sijoituksen sellaiseen joukkoon, jota kertausharjoitetaan ja näin ollen olet halukas osallistumaan.
Lisätietoja:
http://www.mil.fi/maavoimat/aluetoimistot/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606