pohjaton.
Koskahan tämä loppuu? Sinua vain ajattelen, ja mietin mitä olisimme yhdessä saaneet aikaan, työrintamalla ja muuten. Olisi niin ihana nähdä joskus, tai että soittaisit vaikka. Et tiedäkään, miten paljon se minulle merkitsisi.
Koskahan tämä loppuu? Sinua vain ajattelen, ja mietin mitä olisimme yhdessä saaneet aikaan, työrintamalla ja muuten. Olisi niin ihana nähdä joskus, tai että soittaisit vaikka. Et tiedäkään, miten paljon se minulle merkitsisi.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Järki sanoo koko ajan että et pitäisi sellaisesta yllätyksestä. Mitä mä puhuisin, luulen että sanat juuttuisi kurkkuun. Sitten saisin viikkokausia pohtia mitä sä musta ajattelet. Ei, en uskalla, soita sinä mulle. Numeron saat tiedustelusta.
kyllä meillä toistemme numerot ovat. Ja meiliosoitteet.
millasen mailin haluaisit ? tiedän mitä lähettäisin, mutta kerro kuitenkin millasen sä haluaisit ?
haluaisin, että kysyisit kuulumisiani ja että kertoisit omiasi. Ja vaikka pyytäisit kanssasi kahville, kun täällä päin olet.
Ei olla ikinä meilailtu, ei mitään. Kerran olen sulle tekstarin laittanu... siitä murheen päivät alkoi. En uskaltais ikinä enää mitään. Tällästa tää nykyisin on.
viestin lähettäisit?
kalvanut myös minua.Lähes päivittäin käyt ajatuksissani.
Jos näkisimme, en tiedä saisinko mitään sanottua..
Puhelinnumerosi ja meili osoitteesi poistin jo ajat sitten.Ihan sitä varten, etten vahingossa ala vellomaan ikävää lisää.Pois silmistä pois mielestä, ei ihan kumminkaan toimi niinkuin haluaisin.
Opin silloin viimeksi jotain uutta itsestäni, kiitos sinun ja turhaan projisoin turhautumistani asioihin sinuun, sitä pyydän anteeksi.
Toivon sinulle kaikkea hyvää elämääsi.
Älä toivo "kaikkea hyvää", mulla on siitä sanonnasta toisenlaiset tulkinnat. Mä inhoon sitä biisiäkin! Puhutaan omin sanoin, rehellisesti, niin vältytään monelta murheelta.
On vaikea eritellä asioita, jos ei tiedä toisen kaikkia tavoitteita elämässä.
Ne vaihtelee kumminkin jonkun verran ihmisestä riippuen.
Eli toivottavasti saa ne tärkeimmät asiat, mitä haluaa elämältä. :)
Helppoahan elämä ei koskaan tule olemaan.
Että ei ole elämä helppoa, mutta ei sen vaikeampaakaan kuin muilla. Kyllä mä itte määrätietoisesti olen asiani ajanut tähän. Haluan kaikesta entisestä eroon ja olen jo melkein onnistunut. Sinua en unohda koskaan
muistot mä sentään itselleni jätän. Ei mulla
ole tavoitteita, elän päivä kerrallaan.
samoin sinulle.
Olen halunnut sinulle kirjoittaa, etenkin kun nimpparisikin oli tässä, mutten tiedä, miten reagoisit niin jätin väliin.
Mitä uutta sinä sitten opit itsestäsi?
tavoittelin asioita, joita ei ollut/ole mahdollista saada.Olin silloin jossain ihmeen henkisessä kriisissä.
Oli aika laittaa jarru päälle.
Minulla ei ikävä kyllä ollut nimpparia ihan äsken.
tietää minkälaista muiden elämä on, koska voi elää vain sitä omaa.
Kirjoitustapasi ei ole ihan samanlaista, kuin ikävöimälläni ihmisellä, mutta hänkin elää päivän kerrallaan ja mielestäni hänellä oli ainakin yksi tavoite tai päämäärä.