ei raketteja meirän tontille

Ette sitten ammu rakettejanne taas meirän pihaan, ettei tartte pilata teirän juhlianne.
21610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

missäpäin

Äänestä

Kainu ussa kilin kolin ikkunaan! onko se mun vika onko se mun vika? pitäiskö olla joku paimenpoika isoille miehille joita lapsettaa vai?

Äänestä

venetsialaiset tulossa

Äänestä

rakettimyynti pitäisi kieltää

Äänestä
  • Ei nyt sentään, mutta ilotulitus valmistajia tai kauppiaita pitäisi verottaa ilotulitteilla aiheutettujen ilkivallan tekojen kustannuksien kattamiseksi. Elikkä jonkinlainen ilotulite vero joilla korvattaisiin venetsialaisina ja uutena vuotena aiheutettujen ilkivallan tekojen aiheuttamia kustannuksia esim. valtionkonttorin kautta tapauksissa joissa tekijöitä ei saada kiinni.

    Äänestä

  • Eikö saatanan suomi oo täynnä KIELTOJA??????jos saatanan pari kertaa vuodessa vähän paukkuu!mutta nuo helevetin RAKIT haukkuu ympäri vuoden neki pitäis KIELTÄÄ!menkää maalle tollukat kotianne!

    Äänestä

Ei kai se auta muu ko vetää ihtesä kemialliseen uneen ja reippaaseen semmoseen. Muuten ei pysty nukkumaan.

Äänestä
  • Kokeile samaa sokerihumalalla niin ei maksa poksahda. Imet vaikka pirtelöä niin kuin mamman tissiä niin kauan että kellahdat syvään uneen.

    Äänestä

paljonko menee taivaan tuuliin tämän turhan ampumisen takia annettaisiin ne rahat köyhille ja työttömille? tai niille jotka työskentelevät 9 euron päivärahalla esim. säätiöllä.

Äänestä
  • Eikö niitä laiskoja paskoja jo muutenkin valtio ja kunta elätä. Pitäskö vielä meidän verorahoilla maksettu ilotulituskin perua ja antaa rahat näille loisille ja sohvaperunoille.

    Äänestä

  • vitun-pummit kirjoitti:

    Eikö niitä laiskoja paskoja jo muutenkin valtio ja kunta elätä. Pitäskö vielä meidän verorahoilla maksettu ilotulituskin perua ja antaa rahat näille loisille ja sohvaperunoille.

    Kukaan ei sun rahojas kaipaa saatanan hintti älä hauku työttömiä kun ei töitä ole kaikille se on tilastollinen mahdottomuus että kaikki pääsisivät töihin. Tuo ruikuttaja ei todellakaan ole työtön vaan joku saatanan muu ruikuttaja jonka pitää saada vain purnata pahaaoloaan mihin tahansa keksittyyn epäkohtaan kun luulee että sen pahaolo paranee sillä vaikkei niin ole.

    1Äänestä

älkää ampuko venetsialaisina raketteja ollenkaan se olis paras vaihtoehto

Äänestä

Onko se vetelissä teiräntontti?mitä se kokkolaan kuuluu?oo ihan rauhassa teiräntontilla!

Äänestä

hugo koira pelkää raketteja älkää ampuko niitä

Äänestä
  • hugo koira saa vaikka kuolla,mun puolesta!

    Äänestä

Kyllä nuo rakettikejjot pitäisi palauttaa rannalle...on typerää paukutella ja ammuskella raketteja nurkkapielissä....kieltoon semmonen homma ja kaupungin venetsualaiset rannalle myös.

1Äänestä

nelli koira pelkää raketteja se vapisee sillä on nyt juoksuaika

Äänestä

leenalla on nelli koira (salme tykkää siitä)

Äänestä

eikö se ole jo kuollut

Äänestä

missä asut. tulen sun luo niin ammutaan pommit sun tontilla

Äänestä

suomalahdenpolku 5

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


junet2008 kirjoitti:

Ette sitten ammu rakettejanne taas meirän pihaan, ettei tartte pilata teirän juhlianne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu