Libanonissa suoritin YK-palveluksen 91-92. "Uhtuan" eli 2 JK:n puolella.
Siihen aikaan palvelusajan pituudet olivat 8 kk ja 12 kk. Se oli sitä aikaa joo. Naiset olivat ensimmäistä kertaa mukana juuri meidän rotaatiossa. Sitä on vaikea kuvailla sellaiselle joka ei ole YK-hommissa ollut että mitä se on olla paikan päällä. Vain toinen YK-mies voi ymmärtää mistä on kyse ja millaista se on.
Libanonissa -92
uhtua
2
1100
Vastaukset 2
- vratko
vielä.
Vaikka vuosia on kertynyt jo 15.
Tuossa yksi linkki: http://www.peacekeeping.fi/unifil.htm
Jos vaikka hyvät muistot palautuisi mieleen!
Toisaalta: evvk asappina. - vanhajuoppo
kyllä tiedetään nämä, vaikka olin jo vanha mies sillon. Ei ollu montaa minun ikästä upseeria. Tosin mulla oli jo Libyan reissu siinä taustalla ja lähes 8 vuoden palvelus legioonassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512