Vana Tallinn 40%

drinkkejä?

Juu eli oisko joitain hyviä drinkkejä mihin tulisi Vana Tallinnaa?

7

13262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poro Tallinnasta

      Vana Tallinnaa ja (makeaa/puolimakeaa) kuohuviiniä nykäsmäisesti fifty-sixty. En vastaa jälkiseurauksista.:)

      Toinen vaihtoehto on tietysti Irish Coffee tallinnalaisittain, eli viskin tilalle Vana Tallinnaa.

      • Teppo on kuullut ns. raketin polttoaineesta, johon tulee shampanjaa ja konjakkia et sillei hei! Se on neuvostoklassikko.

        Teppo suosittelee lantraamaan Vana Tallinnaa kevytmaitoon hei! Jäitä sekaan. Juoma ei saisi seistä pitkään, koska tällöin se paakkuuntuu. Hyvää on hei!


      • teppo.moi kirjoitti:

        Teppo on kuullut ns. raketin polttoaineesta, johon tulee shampanjaa ja konjakkia et sillei hei! Se on neuvostoklassikko.

        Teppo suosittelee lantraamaan Vana Tallinnaa kevytmaitoon hei! Jäitä sekaan. Juoma ei saisi seistä pitkään, koska tällöin se paakkuuntuu. Hyvää on hei!

        kun vaihdetaan kevyt maito punaseen maitoon niin a vot.. herkullista..


      • kaakoon kuten

        Iris Coffee. Maistuu rännällä jännälle


    • ♫♪♫

      Vaikka tämä on jo vanha kysymys, niin voisin sanoa, että tämä voisi olla jäätelön kanssa todella hyvä. ♥

    • Tikin tällä puolen

      Vana Tallin sopii loistavasti yhteen kahvin kanssa, mutta irkkukahviin laitetaan fariinisokeria. Vana Tallin on niin makeaa, että sen ja kavin sekoitukseen ei laiteta sokeria (jos erehtyy laittamaan, niin sekoitus on juomakelvotonta).

    • Judas_priest_Kälviä

      Tällainen tajunnanräjäyttäjä drinkki on poikaa siinä kohtaa kun tarvii krapula karkoittaa. Eli otetaan iso lasi, vaikka litra. Sinne liraus minttuviinaa ja vana tallinnaa. Sitten kunnon loraus uralin moccaa ja loput punaista maitoo. Aiettä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      157
      2179
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2064
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      490
      1590
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      311
      1368
    5. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1209
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      19
      1168
    7. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      134
      1046
    8. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1035
    9. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      107
      1025
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      870
    Aihe