Hyvää uutta vuotta kaikille palstalaisille ja heidän perheilleen.
Hyvää uutta vuotta
6
376
Vastaukset
toivotuksiin !
- ihan vilpittömästi
kaikille uuden vuoden toivotukset tasapuolisesti!
- texkiller
minunkin puolestani
- gennadi Suhoi
Antipunikille,Vallankumous alkaa jo vuonna 2008,nimittäin Venäjältä,sillä kommunistit ovat tyytymättömiä Porvari Putinin touhuihin,eläköön Sosialismi SUOMESSAKIN!
GENNADI SUHOI, TOIVOTTAA VALLANKUMOUKSEN UUDEN VUODEN ALKAMISTA, 2008! - T Urpo
Toivottaa tavaritsh Urpo! Tulee olemaan ylevää
ammuskella raketteja vapaan sivistysvaltion taiva-
halle ja naapurien kanssa kajautamme perinteisesti
Maamme Laulun klo 0.00.
Ja punikkilaan tiedoksi että kööriin kuuluu
palomies, bussikuski, opettaja, rekkakuski,
opettaja, leipuri, konttoristi, eläkeläinen,
työtön ja kaupan myyjä.
Oikein MUSTIEN PORVARIEN KÖÖRI!!!!!
Viidestä aumakattoisesta, erittäin kohtuullisen
kokoisista, työläiskorttelin talosta. - Wäinä
Kolme asiaa meillä on tulevana vuotena päällimmäisenä. Ensimmäinen on,että ydinasevallat Intia ja Pakistan eivät ota yhteen keskenään. Toinen on,että ydinasevallat Yhdysvallat ja Intia eivät ota yhteen keskenään ja kolmas on,että ydinasevallat Pakistan ja Yhdysvallat eivät ota yhteen keskenään.
Aina kun saamme Yhdysvallat pidettyä pois pois avauskädestä,niin maailmanrauhan ennuste on sama,kuin no-holden limid pokerin ennuste on kurkoparille taskussa.
Meidän hallituksemme ei ole vakuuttanut viimeiseen seitsemään kuukauteen. Ensin he kaikki olivat Kataislaisia yleisporvareita ja jakamassa kaikille kaikkea,Kataisen kaaduttua tehyyn pääministerinkin piti ottaa kantaa hallituksensa talouspolitiikkaan. Ai jumalauta, pääministerikin elää kuin olisi oppositiossa.
Hallituskauden kokonaisajasta on nyt eletty neljännes. Sen aikana on selvinnyt,kuka nai ketäkin ja siitä meidän pitää kiittää hallitusryhmien tiedottajia enemmän 7-Päivää lehteä.
Toivottaessani sinulle parempaa Uutta Vuotta,toivotan sitä samalla itsellenikin. Hallituksen narrien hahmottelemassa Suomessa eivät voi elää sen paremin oikeat porvarit kuin komukatkaan. Yrittäjä syö pöydässäni! Eero Lehti syö pöydässäni. Mitä helvetin oikeita porvareita ovat Lehden kaltaiset miehet,jotka eivät osaa edes tarkoitusta varten rakennetun firmansa kautta ennustaa puolueensa taikka omaa vaalimenestystään?
Ison Masan aikoina Lehden taikka Maskun vinkujan kaltaisia miehiä olisi pidetty spekulantteina. Muistatteko te porvarit,miten te luotitte Iso-Masaan? Te äänestitte hänet Lehden lailla eduskuntaan. Jos te raukkaporvarit saisitte nyt äänestää,te ääänestäisitte Jorma Ollilan Miss-Suomeksi,Idols-voittajaksi,Suomen Suositummaksi,Maitotytöksi,Lucia-Neidoksi osoittaaksenne vapaamielisyyttänne kulttuurien suhteen. Te äänestäisitte hänet vaikka vuoden luisuharteisimmaksi taikka kaljuuntuneimmaksi kun teille annettaisiin siihen tilaisuus. Te tekisitte siitä hyveen ja tavoiteltavan asian edellyttäen,että se tukisi sijoituksianne.
No. Enhän minä sinusta puhu.
Hämähäkillä on kuusi jalkaa,jos ei ole niin se ei ole hämähäkki.
Yliopiston täitutkija tarvitsi 30-luvulla materiaalia tutkimukseensa.Hän arveli saavansasa sitä parhaiten Jätkäsaaren satamasta. Satamassa tehtiinkin kauppoja,jätkät rouhaisi kainaloa ja aina sieltä muutama löytyi. Saalis laitettiin tikkuaskiin tutkimusta varten ja siitä tienasi 50 penniä/kpl.
Tutkijalta loppuivat rahat just,kun tosi raavas satamajätkä rouhaisi kainalostaan kourallisen isoja. Tutkija pyysi lahjoittamaan ne tieteelle ilmaiseksi. Jätkä pani täit takaisin kainaloon ja sanoi; ei sitä kuule sovi köyhän alkaa lahjoittelemaan.
Oivaltanet kaskun ytimen sen myötä,kun Toivotan Sinulle Hyvää Uuttavuotta.
Tänä yönä odottelen sukuun uutta lasta,kiitos miniä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat10316655Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä
Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell1407384Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."874030Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k263002Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve692689Hotelli Kainuu konkurssiin
Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin972287"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt992144Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...
...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass1252115Tikkunenällä on kovat luulot itsestään
Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani132029Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil382012