Hyvää uutta vuotta kaikille palstalaisille ja heidän perheilleen.
Hyvää uutta vuotta
6
345
Vastaukset
toivotuksiin !
- ihan vilpittömästi
kaikille uuden vuoden toivotukset tasapuolisesti!
- texkiller
minunkin puolestani
- gennadi Suhoi
Antipunikille,Vallankumous alkaa jo vuonna 2008,nimittäin Venäjältä,sillä kommunistit ovat tyytymättömiä Porvari Putinin touhuihin,eläköön Sosialismi SUOMESSAKIN!
GENNADI SUHOI, TOIVOTTAA VALLANKUMOUKSEN UUDEN VUODEN ALKAMISTA, 2008! - T Urpo
Toivottaa tavaritsh Urpo! Tulee olemaan ylevää
ammuskella raketteja vapaan sivistysvaltion taiva-
halle ja naapurien kanssa kajautamme perinteisesti
Maamme Laulun klo 0.00.
Ja punikkilaan tiedoksi että kööriin kuuluu
palomies, bussikuski, opettaja, rekkakuski,
opettaja, leipuri, konttoristi, eläkeläinen,
työtön ja kaupan myyjä.
Oikein MUSTIEN PORVARIEN KÖÖRI!!!!!
Viidestä aumakattoisesta, erittäin kohtuullisen
kokoisista, työläiskorttelin talosta. - Wäinä
Kolme asiaa meillä on tulevana vuotena päällimmäisenä. Ensimmäinen on,että ydinasevallat Intia ja Pakistan eivät ota yhteen keskenään. Toinen on,että ydinasevallat Yhdysvallat ja Intia eivät ota yhteen keskenään ja kolmas on,että ydinasevallat Pakistan ja Yhdysvallat eivät ota yhteen keskenään.
Aina kun saamme Yhdysvallat pidettyä pois pois avauskädestä,niin maailmanrauhan ennuste on sama,kuin no-holden limid pokerin ennuste on kurkoparille taskussa.
Meidän hallituksemme ei ole vakuuttanut viimeiseen seitsemään kuukauteen. Ensin he kaikki olivat Kataislaisia yleisporvareita ja jakamassa kaikille kaikkea,Kataisen kaaduttua tehyyn pääministerinkin piti ottaa kantaa hallituksensa talouspolitiikkaan. Ai jumalauta, pääministerikin elää kuin olisi oppositiossa.
Hallituskauden kokonaisajasta on nyt eletty neljännes. Sen aikana on selvinnyt,kuka nai ketäkin ja siitä meidän pitää kiittää hallitusryhmien tiedottajia enemmän 7-Päivää lehteä.
Toivottaessani sinulle parempaa Uutta Vuotta,toivotan sitä samalla itsellenikin. Hallituksen narrien hahmottelemassa Suomessa eivät voi elää sen paremin oikeat porvarit kuin komukatkaan. Yrittäjä syö pöydässäni! Eero Lehti syö pöydässäni. Mitä helvetin oikeita porvareita ovat Lehden kaltaiset miehet,jotka eivät osaa edes tarkoitusta varten rakennetun firmansa kautta ennustaa puolueensa taikka omaa vaalimenestystään?
Ison Masan aikoina Lehden taikka Maskun vinkujan kaltaisia miehiä olisi pidetty spekulantteina. Muistatteko te porvarit,miten te luotitte Iso-Masaan? Te äänestitte hänet Lehden lailla eduskuntaan. Jos te raukkaporvarit saisitte nyt äänestää,te ääänestäisitte Jorma Ollilan Miss-Suomeksi,Idols-voittajaksi,Suomen Suositummaksi,Maitotytöksi,Lucia-Neidoksi osoittaaksenne vapaamielisyyttänne kulttuurien suhteen. Te äänestäisitte hänet vaikka vuoden luisuharteisimmaksi taikka kaljuuntuneimmaksi kun teille annettaisiin siihen tilaisuus. Te tekisitte siitä hyveen ja tavoiteltavan asian edellyttäen,että se tukisi sijoituksianne.
No. Enhän minä sinusta puhu.
Hämähäkillä on kuusi jalkaa,jos ei ole niin se ei ole hämähäkki.
Yliopiston täitutkija tarvitsi 30-luvulla materiaalia tutkimukseensa.Hän arveli saavansasa sitä parhaiten Jätkäsaaren satamasta. Satamassa tehtiinkin kauppoja,jätkät rouhaisi kainaloa ja aina sieltä muutama löytyi. Saalis laitettiin tikkuaskiin tutkimusta varten ja siitä tienasi 50 penniä/kpl.
Tutkijalta loppuivat rahat just,kun tosi raavas satamajätkä rouhaisi kainalostaan kourallisen isoja. Tutkija pyysi lahjoittamaan ne tieteelle ilmaiseksi. Jätkä pani täit takaisin kainaloon ja sanoi; ei sitä kuule sovi köyhän alkaa lahjoittelemaan.
Oivaltanet kaskun ytimen sen myötä,kun Toivotan Sinulle Hyvää Uuttavuotta.
Tänä yönä odottelen sukuun uutta lasta,kiitos miniä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 181776
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs551767- 821423
- 1761408
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3081370- 211339
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti981005Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä62974Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää34965- 349864