Surkeita lounaspaikkoja

Eikö täällä todellakaan ole yhtään lounasruokalaa jossa olisi tasalaatuisia ruokia?
111752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mäne Koskelle,7km matkoa,siellä on tasaloatusta!

Äänestä
  • Niin ja sitten Jämsänkoskella on uusi venäläinen lounaspaikka, oli hyvää ja halpaa borssia ja seljankaa. Kai Palomäessäkin on edelleen siinä kioskin paikalla thaimaalainen ravintola. Ja sirkan baari on klassikko, yllättävän kiva paikka

    Äänestä

Kyllä niitä löytyy kun tietää paikat vähän paremmin, suosittelen:

-Rosso
-Kiinalainen (Silkkitie)
-Patapirtti
-Himos
-Shell
-Neste
-Patalahden Esso
-K-Market mansikkaa vastapäätä oleva turkkilainen pizzapaikka
-JNE.

Jämsänkoskella on sitten Wanha Mylly.

Äänestä
  • Sirkan baari? Ainakin monet siellä käy.

    Äänestä

olen muissakin paikoissa käynyt, tykkään patiksen salaattipöydästä, kun se on niin laaja, ruoka on kanssa monipuolista, rosso olisi muuten hyvä myös, salaattipöytä on vaan niin onneton.

Äänestä

Suosittelen Patalahden Essoa, hyvät valikoimat ja ruoka on täyttävää (seisova pöytä)

Äänestä

Patalahdella on tosi hyvä ruoka,parantunut taas viime syömisestä(½vuotta sitten).

Äänestä
  • Erinomaista ruokaa ja hyvää ennenkaikkiaan JA TÄYTEEN TULEE EI MTN ABC PAKETTI RUOKAA..

    Äänestä

Sukulaispoika pistää pystyyn lounaspaikan entisen Unionin tiloihin ja safka on taatusti hyvää.

Äänestä
  • Koska paikka avataan?

    Äänestä

  • autoileva kirjoitti:

    Koska paikka avataan?

    Avattu jo 19.5. tosi hyvää ruokaa ja riittävän isot annokset kyllä nälkä lähtee. Paikka vanha Union Seppolantiellä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jämsässä kirjoitti:

Eikö täällä todellakaan ole yhtään lounasruokalaa jossa olisi tasalaatuisia ruokia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu