Merkillistä

epäilevä..

Rekisteröidyin ilmaisturnaukseen, huomasin että olikin holdem nl:n sijaan ja halusin nopeasti pois sieltä, siks korottelin korotuksien päälle ja aina osui. Johdin sitten 8000 pelaajan ilmaisturnausta, ikinä ei ole kortit osunut niin hyvin niin pitkään.
Lopussa sitten aloin varomaan, niin kortitkin huononi ja jäin sadannen paikkeille. Palkinnot olivat hurjia, muutaman kymmenen senttiä sai.

Turnaukset on vaikea voittaa, jos noin hyvin täytyy kortit osua. Silti ei voita.
Jos rahapalkinnot olisi olleet suurempia, kortitkin olisivat varmasti olleet..?

Lisäksi ihmetyttää, että kun saa lopultakin kolmannen flopattua pariin, niin eikös yhteyskatkos tule samantien. Näin on käynyt ainakin pari kertaa. Ja näitähän tilanteita on usein.
Mahtaako partyn pelit vaan olla ihan rehellisiä?

4

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ootko kyllä melkoinen sälli!

      Miten voit olla noin kyyninen ja epäilevä pelaat ilmaisturnausta ja epäilet, että pokerihuone huijaa!

      Tottakai jos rupeat varomaan niin TUNTUU se siltä, että kortit huononee.

      Yleensä turnausten alussa pelaa paljon "kuollutta" rahaa! Eli huonoja pelaajia. Ei ole vaikea päästä johtoon turnauksen alussa.

      • epäilevä..

        Ei ollut mitään turnauksen alussa, kun monta tuntia pelasin sitten sitä väärää peliä ja aina osui. Ei ikinä ole korttia käynyt niin hyvin, eikä varmaan tule. Muutaman kymmenen sentin voitot on ihan yks ja sama. Ensimmäiset saa muutaman euron.
        Kyllä kortit huononi eikä vaan tuntunut, näkeehän sen nyt sopisko vai ei.


      • tuuri...

        saa lähtemään maksullisiin turnauksiin, josta ei sitten kuitenkaan voita mitään, kyllä ne noi jutut tietää siellä.


    • kun on niin hiljaista

      Missä vaan muualla missä pelaan noilla korteilla olisi saanut paljon rahaa, muttei tuossa turnauksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7503
    2. 93
      5310
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      4977
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4354
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3110
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2739
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      46
      2732
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      55
      2322
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2299
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1890
    Aihe