Peruswinukkakäyttäjä kiroaa oman windowsinsa alimpaan jelvettiin mutta ei voi muutakaan, kun
niin törppö ettei saa edes Linuxia koneeseensa
ASENNETTUA! Puhumattakaan, että osaisi sillä jotain tehdä, koska Linux vain toimii eikä kysele kuten
wintoys, kyllä/ei, saako/jooko, bluescreen, vistassa taitaa olla ihan musta ruutu, jos siinä toimii edes se!
niin törppö ettei saa edes Linuxia koneeseensa
ASENNETTUA! Puhumattakaan, että osaisi sillä jotain tehdä, koska Linux vain toimii eikä kysele kuten
wintoys, kyllä/ei, saako/jooko, bluescreen, vistassa taitaa olla ihan musta ruutu, jos siinä toimii edes se!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Äskeinen kirjoitus paljastaan sen.Pitää tulla tänne itkemään kun ihmiset käyttävät ennemmin Windowsia kun Linuxia jolle naureskellaan yleisesti,tiedättekö onnettomat Linux räpeltäjät,olette pelkkiä vitsejä.
Linux-käyttäjät EI ole kateellisia eivätkä itkeskele täällä mitään. Ei ole mitään syytä sellaiseen.
Sen sijaan tuntuu että te windows-pellet vaan trollaatte ja itkette täällä sitä ettette osaa edes asentaa omaa windowsianne uudestaan, tosin windowsin asentaminen ON todistetusti vaikeampaa kuin linuxin asennus. Linuxille ei naureskele kukaan muu kuin kaltaisesi idiootti joka ei tajua mistään mitään!
Tiedätkö mitä M$-trolli? Sinä olet itse pelkkä vitsi!
Buhahahaha
kolmeen vuoteen en oo Win tuotosta käyttänyt ja ei oo kyllä itkettänyt yhtään.Mulla on tietokoneelle muutakin käyttöä,kuin siivota 24/7 viruksia,haittaohjelmia ja muuta kivaa pikku juttuja. Revippäs sä vaan sen Windowssins kaa sitä vitsiä.
p.s. mielummin mä oman ostamani koneen pidän omissa omistuksissa,kuin annan jonkun Redmond väen omistaa sen mun puolesta.
koska ihmiset on tyhmiä ja manipuloituja.
Ja pitäähän sitä eheyttää, viruskannata, spywareskannata, troijalaisskannata, matoskannata etc...bootata vähintään 7 kertaa päivässä, asentaa uudelleen jne... kukahan täällä eniten itkee ja katsokaapa aloittelija -foorumia, XP ja Vista aina sekaisin, miten sen win -käytettävyyden laita oikein mahtaa olla?
Ja mikä teitä wintoys -käyttäjiä oikein meidän LinuxGURUJEN hommissa oikein vituttaa, jatkuva
sönkkäys windowsin ihanuudesta, minä lopetin mokoman ihanuuden vuosia sitten!
Windows, paskakasa, josta täytyy vielä maksaa!
Ihan vaan uteliaisuuttani kysyn, mikä tekee Windowssin asentamisesta vaikean? Ainakaan se ei sitä itsestäni ole. Päinvastoin. Tullut asenneltua sitä niin monta kertaa, niin omassa käytössä, kuin työnkin puolesta. Ja Linuxin osaan asentaa siinä missä XP:n/2K:n, eli mikään Windowspelle en ole. Windowssia käytän pääasiallisesti, koska se vain sattuu vastaamaan tarpeitani paremmin, kuin esim. Linux.
Musta ruutu iski Liinuksilla...
et vaan osaa!
http://humdi.net/evo/images/evo6.jpg
Oletko tullut ajatelleeksi, että noilla tokaisuilla myönnät, että käyttöliittymän suunnittelussa on jokin pahasti vialla, koska joudut käyttämään tuota veruketta turhan usein.
Siis nuo letkautukset tuskin edistävät asiaasi...
simppeliä ja loogista käyttöliittymää käyttää on kylläkin mielestäni KÄDETÖN ja silloin ansaitsee tuollaisen letkautuksen!
Turhaan siinä itse letkauttelet noita linux-vastaisia kommenttejasi, teitä ns. mäkkifanaatikkoja on täällä hillunut ja haukkunut linuxia ja kehunut maccia (taivaisiin asti) mutta sillä osoitatte itse olevanne yhtä kädettömiä kuin nuo tumpulat jotka tuskin saa windows-maailmassakaan mitään järkevää tehdyksi. Nettitrollauksen latelu ei kuulu siihen järkevän tekemisen joukkoon!