takapyörän laakeri

Miten takapyörän laakeri kiristetään 406 ,jätetäänkö vähän väljyyttä vai kuinka ?
4667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Laakeri ei ole kartiorullalaakeri, johon pitäisi välystä jättää, vaan se on kuulalaakeri. Rakenne on sellainen, että mutteri kiristetään oikein kunnolla. Momenttikin annetaan, mutta en tiedä mikä se on. Vedä vaan lujasti kiinni.

Äänestä
  • on 275Nm ja etupyöränmutterin momentti=325Nm Haynesin manuaalista suoraan

    Äänestä

  • momentti kirjoitti:

    on 275Nm ja etupyöränmutterin momentti=325Nm Haynesin manuaalista suoraan

    teille molemmille asiallisista neuvoista

    Äänestä

  • momentti kirjoitti:

    on 275Nm ja etupyöränmutterin momentti=325Nm Haynesin manuaalista suoraan

    molemmille asiallisista neuvoista

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaan1 kirjoitti:

Miten takapyörän laakeri kiristetään 406 ,jätetäänkö vähän väljyyttä vai kuinka ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu