AC/DC 2008

rokki-kukko

Onko v.2008 AC/DC:n vuosi? Jatkuuko piinaava hiljaisuus vai jyrähtääkö tänä vuonna?

4

1130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • friend09

      Aika näyttää miten käy.

    • jyrähtää,

      niinkuin on pitänyt jyrähtää jo monena viime vuonna ja viimeistään kuluvan vuoden kuluvana kuukautena. Pakko myöntää että perhanan hyvin ovat albuminsa julkaisun pimittäneet kun sitä ei vieläkään olla uutisoitu, kuukautta ei kuitenkaan ole enää kauhean paljoa jäljellä.

      Epäilen että seuraavan kerran jyrähtää kun joku bändin jäsenistä nukkuu pois ja ahnein levy-yhtiö julkaisee kokoelman tai väsyneen live DVD:n, tympii koko touhu.

      • Crapsodyinblue

        Kuukautta on vielä aika paljon jäljellä...
        ja kitara kädessä kaadutaan ennen kuin pois nukutaan


    • spögö

      Uskotaan ja toivotaan. Plug Me In dvd-setti oli luultavasti lämmittelyä sitä paluuta varten. Onhan noita huhuja ollut jopa uudesta albumista, joka saattaisi jopa olla tupla. Tässä sitä sitten vaan odotellaan, kun muutakaan ei voi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      186
      5069
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1711
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1616
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      126
      1490
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1403
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1110
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      191
      926
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      780
    Aihe