Uusimmassa Alibissa vaarallisen NBK jengin johtaja kertoo tulleensa uskoon. Nyt hän on aidosti Jeesuksen miehiä ja kertoo uskostaan vankitovereillekin.
Samassa haastattelussa paljastuu, että Aaltosen katoaminen saa ratkaisun kun Late tulee keväällä kertomaan mihin ruumis on laitettu.
Samassa haastattelussa paljastuu, että Aaltosen katoaminen saa ratkaisun kun Late tulee keväällä kertomaan mihin ruumis on laitettu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taitaa olla vaan Laten juonia, kun
- jätetään armonanomus, niin on hyvä vedota uskoon tuloon.
- tulee keväällä kertomaan, mutta jätti vielä vuosiluvun avoimeksi!
lukea kyseisen miehen sanomina tuollaisia Jeesus juttuja kun kuitenkin tietää henkilön taustan.
Uskontiellä. Pysy lujana uskossasi toivoo: Fanisi
Jossa ei ole perää. Samat asiat voi lukea iltapäivälehdistä, ja monipuolisemmin.
Turha lehti koko alibi.
Silloin, kun minua kiinnostaa joku rikosasia, ostan iltapäivlehdin. On tuoretta tietoa ja hyvintehtyjä juttuja.
Taidat olla se pieni ihminen siellä, joka hävisi yhden oikeusjutun ja joutui maksamaan velkansa Alibin toimittajalle. Heh.
Uskovaisuus ja ei-täysjärkisyyshän ovat samaa sarjaa, joten mikä tässä nyt niin ihmetyttää? Täysjärkiset eivät tuollaisia rikoksia tee, eivätkä myöskään usko olemattomiin.
Uskoo ken tahtoo??? Pikkaisen epäilyttää koko juttu!!
Kirjoittanut: 3.1.2008 klo 18.11
joten tunnustaa ne nyt, ja saa ne lusittua samalla tuomiolla(Ilmaiseksi).
Eikö suomen laki ole ihana.
jos late nyt sitte on uskova niin ovatko jengiläiset tiernapoikia?? eikö enää vaadita henkirikosta jengiin päästäkseen?? josko nyt pääsis porukkaan rippikoulutodistuksella.... jos late on näin kovin kelkkansa kääntänyt niin voisi olettaa että lentää itse pihalle perustamastaan kerhosta. näinhän kävi hirsmalle, miksei sitten latellekin. ei ainakaan mua yllättäis jos näin kävisi.