Saisinpa vielä.

Vaikeat asiat voi tehdä heti,
mahdottomiin voi mennä vähän kauemmin.

Eikä sydän anna käskeä itseään,
se on jo nähty.
5344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

itsepäinen lihas :)

Ja itsepäisiä ovat ajatuksesikin, pelottaa harmaiden kivien puolesta :)

Äänestä
  • mitään pelättävää, kaikki on jo sanottu,
    ainakin melkein!

    Äänestä

runossa oli ´spiriti´ä, tai sitte suomalaista sisua =)

Äänestä
  • taikaan, kuului sisu, muuten en olisi
    enää tässä.
    Spirit..jännä huomio, nyt kun sen sanoit.

    Äänestä

Niin jää sydämeen, lähtemättömästi, merkki, jostain kauniista, joka kulki vain ohitse, ei pysähtynyt..ei..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinisen hetken kirjoitti:

Vaikeat asiat voi tehdä heti,
mahdottomiin voi mennä vähän kauemmin.

Eikä sydän anna käskeä itseään,
se on jo nähty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu