ihan kuu"hullu"

kikkakutonen

Aivan kauheeta kun ympäri vuoden kuu vainoo mua, siis valvottaa, onneksi taas vähäksi aikaa ohi. Sattui nyt just Joulun aikaan, no sama se.

7

1969

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • min mielestä ol

      Ton textin perusteella mitenkää kuuhullu. Keksit vaa hyvii tekemisii valvomisilles.

    • Don Magnetico

      Juu! Samalla tavallahan se vainoaa kaiken aikaa. Siellä se on taivaalla vaikkei sinne aurinko paistaisikaan niin että seä näkyy maahan. Jotkut tulee hulluksi vain niinä aikoina kun kuu on valaistu. Eli en he kuusta hulluksi tuu vaan sieltä heijadtuneesta valosta. No miksei he tuu hulluksi suorasta auringonvalosta, jota tulee ainakin satatuhatkertaisesti sen hulluuskandidaatin päälle kaiken aikaa..

      ?

    • Helmer

      ja kierto kulku jatkuu! Jossain määrin uskon tuohon kuunkierron vaikutukseen eläviin,sekä ihmisiin-ja eläimiin! Kokeilempa nukkua,katsotaan miten käy...?

      • Jack-74

        Ei sillä oo väliä näkyykö kuu vai ,sama vaikutus
        ei saa nukuttua ja vaikka saiski niin aamulla
        on aivan vit.. väsyny olo ,joka jatkuu koko päivän.
        hieman pinna tiukalla ,terveisiä vaan kaikille kohtalo tovereille...


      • Helmer
        Jack-74 kirjoitti:

        Ei sillä oo väliä näkyykö kuu vai ,sama vaikutus
        ei saa nukuttua ja vaikka saiski niin aamulla
        on aivan vit.. väsyny olo ,joka jatkuu koko päivän.
        hieman pinna tiukalla ,terveisiä vaan kaikille kohtalo tovereille...

        niin se menee!ja unettomuutta perheissä/yhteisöissä lisää koko Euroopankin maahanmuuttajien kaltoinkohtelu "kuuhulluuden" ohella! On niin vaikeaa olla viisas,kun ympärillä on liikaa TYHMYYTTÄ.. globalisaatio-kvartaalitalous tuo kaikki lieveilmiöt yhteiskunnissa kaikkialla!(kts,www.go-no-go.nl)ja (World)www.bilderberg.org (Truth-seakers)


      • Uneton ja ottaa päähän
        Helmer kirjoitti:

        niin se menee!ja unettomuutta perheissä/yhteisöissä lisää koko Euroopankin maahanmuuttajien kaltoinkohtelu "kuuhulluuden" ohella! On niin vaikeaa olla viisas,kun ympärillä on liikaa TYHMYYTTÄ.. globalisaatio-kvartaalitalous tuo kaikki lieveilmiöt yhteiskunnissa kaikkialla!(kts,www.go-no-go.nl)ja (World)www.bilderberg.org (Truth-seakers)

        Joo tuli viime yö valvottua, koko yön ihan yhtä virkeenä kun päivällä, nousin yöllä pyöriskelemästä juomaan vettä ja täyskuuhan siellä porotti, niinpä tietenkin. En saa oikeestaa ikinä unta täyskuun aikaan, oli näkyvillä tai ei. Yleensä netistä katon jossei ole näkyvillä.


    • SuviKesä

      Kuuhulluus vaivaa minuakin. Täydenkuun aikaan ja sen lähiaikoina kuu valvottaa minua. Onneksi täysikuu oli jouluna ja silloin kelpasikin valvoa. Sinänsä kuussa on jotain maagista ja sitä kelpaakin yöllä katsella, kun ei uni silmään tule...itse en harmittele kuuhulluuttani :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      144
      5282
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      132
      3397
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3299
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3203
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2674
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      37
      2265
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2208
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      1996
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1884
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      89
      1795
    Aihe