Edullisia kankaita pk-seudulta?

Osaisiko kukaan kertoa mistä pääkaupunkiseudulta saisin ostettua kankaita opiskelijan budjettiin sopivilla hinnoilla? Tarkoituksena on ommella myös lastenvaatteita, joten pienemmätkin palat kelpaisivat.
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Petikossa on Eurokangas, jossa on valtava "takahuone" täynnä laatikoita, jotka ovat täynnä kankaita. Isoista paloista voi leikkauttaa pienempiä. Kankaiden hinnan voi itse katsoa vaa'an avulla. Myös liikkeen etuosan tarjouspakat kannattaa katsastaa.

Äänestä

huuto.netistäkin löytyy hakusanalla "kankaita"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Osaisiko kukaan kertoa mistä pääkaupunkiseudulta saisin ostettua kankaita opiskelijan budjettiin sopivilla hinnoilla? Tarkoituksena on ommella myös lastenvaatteita, joten pienemmätkin palat kelpaisivat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu