raskaus oireitako??

milloin olette huomanneet ensimmäiset raskausoireet ja mitä ne ovat olleet? tuleeko välttämättä minkäänlaisia oireita?

itselläni jäi joulukuusta menkat kokonaan välistä 20päivän paikkeilla alanneet normaalisti. en ole tehnyt vielä testiä kun minulla on ollu heitteleviä kuukautisia ennenkin ei tee mieli pettyä taas kerran.

rinnat ovat aristaneet kovasti jo 2,5viikkoa ja pahaolo vähän väliä ja ruokaa tarvis olla vähän väliä syömässä ettei tulis pahaa oloa. nukuminen on lisääntynyt 4tuntia per vuorokaus että koko päivä on melkein yhtä nukkumista vaan ollut.
karkit eivät enään maistu niin kuin ennen ja uutena vuotena PITI ryypätä mutta viina ei oikein maistunut kun tuli paha olo heti kun vähän yritti juoda jotain.

6

737

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvo ;)

      teepä nyt vaan se testi, vaikka pettymystä pelkäät.. Sillä saat varmuuden ja voit jatkaa elämää suuntaan tai toiseen :)

    • pari viimeistä viikkoa olen paleltunut vähän väliä
      että jätkä kaverilla on ollut tekemistä että on saanut minut pysynään lämpimänä.

      testi on edelleenkin ostamatta pettymyksen pelon takia ainakin viikon verran.

      onko teillä jotka olette raskaana tai ollut raskaana niin ollut vastaavia oireita?
      vastauksia pyydän!

    • tein äsken testin kun kaverilla oli kotona yksi käyttämätön testi ja testi näytti kahta viivaa oli se pitkä aika se 10min odottaa varmuutta.
      =)

    • Piiaaxxxxx

      Mulla on oireita ollu ett maha on ollu vähä arka.. menkoi ei tullu joulukuussa.. rinnat arat.. mutt raskaus mahollisuus tosi pien.. testiä hakemaa vai?

      • jepppppppp

        lisäksi maha pitänyt outoa ääntä


      • testiä vaan hakemaan niin sillä se selviää niin mullekkin kävi.
        =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      257
      6415
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5078
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      96
      3997
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      265
      3470
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3244
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3069
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      227
      2628
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      270
      1970
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      38
      1515
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1415
    Aihe