Apua auttakaa!

Norsujen orpokoti

Täällä olisi ongelma. Telkkarista tuli joulun tienoilla viitenä päivänä putkeen dokkarisarja Norsujen orpokoti. Näin siitä neljä ekaa jaksoa, mutta viimeinen jäi näkemättä. Nyt en saa mielenrauhaa enkä pysty jatkamaan elämääni normaalitasolla ennen kuin saan tietooni, että mitä viimeisessä Norsujen orpokoti -jaksossa tapahtui??? :P

Olen hyvin kiitollinen vastauksesta hälle, joka sen kykeneepi antamaan ja siinä sivussa elämänlaatuani sekä unimäärääni olennaisesti parantamaan. :D

3

462

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • orpokoti

      En ehkä muista ihan kaikkea, mutta tällaista ainakin tapahtui:

      Selvisi, ettei niille koiran puremille norsuille tullut sitä raivotautia. Sitten se Emily palasi Aitongin kanssa takaisin luontoon.

      Orpokodissa puolestaan se suloinen pikku Jipe kuoli :( Sillä oli kyllä ollut jotain sen ikäisille ominaisia kipuja (en muista kunnolla, mihin liittyen, hampaisiin ehkä?), joita ei pidetty hälyttävinä, mutta sitten yöllä kivut olivat pahentuneet, ja lopulta sillä oli alkanut tulla vaahtoa kärsästä, ja siinä vaiheessa ei kuulemma ole enää mitään tehtävissä, kun tulee vaahtoa.

      Iloinen uutinen oli puolestaan se, että Lualeni alkoi vähitellen hiukan tehdä tuttavuutta niiden muiden norsujen kanssa, eikä enää niin paljoa vetäytynyt yksikseen sivummalle.

      Ja niin, siellä Ithumban orpolaumassa yksi niistä neljästä vanhemmasta norsusta, Yatta, alkoi vähitellen kohota matriarkaksi, tai sellaisesta ainakin oli viitteitä.

      Nuo taisivat olla ne keskeisimmät tapahtumat, muita ei ainakaan tule nyt mieleen. Norsujen orpokodista on muuten tehty myös kakkososa, luin orpokodin nettisivuilta. Esitetään Briteissä nyt alkuvuodesta. Että ei muuta kuin odotellessa, että se tulisi Suomeenkin :)

      • Norsujen orpokoti

        Ehkäpä ihan liian myöhässä, mutta kuitenkin, suurkiitos sulle tuosta vastauksesta! :) Mä ajattelin ensialkuun, että mahtaako kukaan muu mun lisäksi edes katsoa niin pienimuotoista eläindokumenttia.. Mutta näköjään, hieno juttu!

        Odotellaan tosiaan niitä uusia osia tänne Suomeenkin päin mahdollisimman pian!


      • orpokoti
        Norsujen orpokoti kirjoitti:

        Ehkäpä ihan liian myöhässä, mutta kuitenkin, suurkiitos sulle tuosta vastauksesta! :) Mä ajattelin ensialkuun, että mahtaako kukaan muu mun lisäksi edes katsoa niin pienimuotoista eläindokumenttia.. Mutta näköjään, hieno juttu!

        Odotellaan tosiaan niitä uusia osia tänne Suomeenkin päin mahdollisimman pian!

        Ei mitään, ja on nuo norsut niin söpöjä eläimiä, että pitäähän tuollaiset ohjelmat katsella :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      322
      2561
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      173
      1711
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      28
      1655
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1507
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      49
      1010
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      266
      866
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      763
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      635
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      545
    Aihe