ei tästä ole mainittu mitään? Kyseinen firmis on tarkoitettu Topfield PVRc 5100 Masterpieceen, id 1486 ja on 3.14...julkaistu jo 13.11.2007 (edellinen oli 2.95) ...sis. mm. EPG:n muistin laajennuksen jne. Asensin sen wikipedian ohjeiden mukaan ja hyvin pelittää! Toivottavasti tämä linkki (vinkki) ilahduttaa Masterpiecen (kaapeli) omistajia! Edes wikipediaan ei tätä firmistä ole päivitetty! Terv. Maco ps. linkki alla, toivottavasti toimii ;)
http://www.topfield.co.kr/
http://www.topfield.co.kr/
Vastaukset 2
Vanhimmat
on tuon uusimman päivityksen kanssa ollut Welhon verkossa ja moni onkin vaihtanut vanhempaan 2.83 versioon (siis Welhon verkkoa käyttävä).
http://www.tapworld.net/forum/index.php/topic,1501.0.html
Ja Topfieldin kotisivuilta saat ladattua Vistan ajurit Masterpieceen.
Mikäli olet aiemmin päivittänyt XP:lläm joudut poistamaan ko. ajurit ensiksi. Erittäin hyvät ohjeet löytyy samasta paketista ajurien kanssa.
AInakin itsellä Masterpiece (C) on toiminut Vistalla asennuksen jälkeen moitteetta.