Experttiä ostamassa

Olis kiikarissa tommonen -06 1,9 pikkupaku ja runsailla varusteilla.
Sehän on sama auto ku jumpy citikalla ja scudo fiiatilla.

Mutta onko kokemuksia ja/tai tyyppiviat?
4482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

-02 jtd,ostaessa 108tkm nyt 146tkm.
vikoja ollut pari helppoa korjattavaa:yksi raidetangonpää 70e ja coolerin letku 20e.öljyt vaihdan kympin välein.leima puhtain paperein vaikka etupäästä kuuluu joskus paukahdus veikkaisin personin yläpäätä mutta auto ei puolla ja ohjaus palauttaa joten olen antanut olla.
helppo ja mukava ajaa,näppärä pyöritellä kylänpinnassa.lämmin talvella (webasto)

Äänestä

itselläni on ollut uudesta asti juuri -06 1,9
turboton expert pakettiauto.
Ei ole ollut kummoisia vikoja, ainoastaan kuuluu
juuri samanlainen paukahdus aina välillä etupäästä, kun scudostakin mutta se kuulemma on
jousirakenteesta johtuva vika, tiedä sitten, mutta ajoa se ei ole haitannut.

Äänestä
  • johtuu luultavasti iskarin yläpään laakerista, ei ole kallis osa uusia.

    Äänestä

  • luultavasti kirjoitti:

    johtuu luultavasti iskarin yläpään laakerista, ei ole kallis osa uusia.

    -käytettynä ostettu -99 mallinen 1,9 ajettu prisataatuhatta hyvin pelannu paitsi kytkin poljin painuu joskus pohjaan irroittamatta kytkintä, muute olen oikein tyytyväinen ja suosittelen muillekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

Olis kiikarissa tommonen -06 1,9 pikkupaku ja runsailla varusteilla.
Sehän on sama auto ku jumpy citikalla ja scudo fiiatilla.

Mutta onko kokemuksia ja/tai tyyppiviat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu