Tulossa uusi Skoda, luovutus?

Mites onkos teillä uuden Skodan varttumista? Mä tilasin tuossa syksyllä Octavian, ei ole vielä saapunut. Auto on kyllä valmistunut, mutta ei Suomes.

Onkos muille jo luovutettu uusia Skodia?
61434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

veromuutos?

Itse odotin n. 2 kk. kesällä ns. normaalissa tapauksessa, tosin lisävarusteet saattoi viivyttää.

Äänestä

käydä neuvottelemassa välirahan uusiksi?
Veromuutoksen vuoksi uden auton hionta on tässä välillä laskenut.

Äänestä

3.1 Auto tilattiin jo syyskuussa ja luovutus oli aluperin marraskuussa, mutta veromuutoksen johdosta luovutus siirtyi tämän vuoden puolelle. Saatiin samalla veroalennus ja auto -08 kilpiin. Kannattaa soittaa myyjälle, että tekee uuden sopimuksen uusine hintoineen.

Äänestä
  • skodahan on tunnetusti vikainen auto,vuotaa vettä sisälle lasit irtoilee yms.

    Äänestä

  • HondaAccord kirjoitti:

    skodahan on tunnetusti vikainen auto,vuotaa vettä sisälle lasit irtoilee yms.

    tietotoimistossa. Mitäs jos ottaisit itse selvää asioista, etkä levittäisi katteettomia juttuja ihan tosta vaan.

    Äänestä

  • HondaAccord kirjoitti:

    skodahan on tunnetusti vikainen auto,vuotaa vettä sisälle lasit irtoilee yms.

    Vaimolla on Honda .Ei mainittavia vikoja.
    Minulla Honda Mp.Ei mainittavia Vikoja.
    Minulla Toyota Corolla D4d.Ei mainittavia vikoja.
    Vaihdan kuitenkin Toyotan Uuteen nelivetodieselSkodaan.En usko siihen tulevan mainittavia vikoja.Ainakaan tämän palstan perustella!En aja vanhalla autolla koska opin jo pojankossina miten hauskaa on makailla vanhojen autojen alla nurmikkoasentajana. Autoja minulla on ollut "laadukaasta sakemannista japsiin ja Fransmanniin.Hatunnosto edelliselle nimimerkille joka täysin poikkeuksellisesti heittää "härnyyn" oletetun automerkkinsä takaa.Ne jotka haluaa juosta vikojen kanssa kilpaa niin googlettakoon HS.autojen vikalista.Sieltä tarjotaan jokaiselle jotakin.TAATUSTI

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skeidaheikki kirjoitti:

Mites onkos teillä uuden Skodan varttumista? Mä tilasin tuossa syksyllä Octavian, ei ole vielä saapunut. Auto on kyllä valmistunut, mutta ei Suomes.

Onkos muille jo luovutettu uusia Skodia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu