Heips kaikille!
Tuossa vaunussa nukkuu kaunis 7 kuukautinen tyttäreni. Toista lasta tekee jo mieli saada syliini. Päätin nyt joulun jälkeen alkaa "yrittämään" jos niinkin voi sanoa.
Toivottavasti odotus ei mene kauaksi. Kuinkas teillä muilla vauvakuumeilijoilla? Kauanko olette vauvakuumeilleet? :))
Hyvää alkanutta vuotta teille kaikille!
Tuossa vaunussa nukkuu kaunis 7 kuukautinen tyttäreni. Toista lasta tekee jo mieli saada syliini. Päätin nyt joulun jälkeen alkaa "yrittämään" jos niinkin voi sanoa.
Toivottavasti odotus ei mene kauaksi. Kuinkas teillä muilla vauvakuumeilijoilla? Kauanko olette vauvakuumeilleet? :))
Hyvää alkanutta vuotta teille kaikille!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meillä pillerit jätetty pois lokakuussa ja ensimmäistä kovasti yritetään :) Tuntuu niin pitkältä tämä aika kun toivoo vaan joka kuukaus et ois tärpänny! Vaikka eihän tässä ole yritetty kuin vasta reilu 3kk :D
Moip.
Minä ja mieheni ollaan lopetettu ehkäisy(dianenova pillerit) nyt sitten joulukuussa. Eli ei tässä takan ole yritystä vielä paljoakaan, kuukausi. Ollana "yritetty" lasta periaatteella, että tulee kun on tullakseen, sillä emmä halua mitään paniikkia ottaa asiasta. Menkat minulla alkoivat normaalisti, ei ongelmia. Että ei nyt ekasta kierrosta sitten ainakaan tärpännyt:) katsotaan, koska meillä tärppää.
Kuinka nopeasta sinulla tärppäsi esikoisesi kanssa?! Jos saan udella:) hih.
Mutta plussatuulia!
Kiitos plussatuulen toivotuksesta! =)
Esikoisen kanssa yritys kesti 3 kk. Sitä ennen käytin minipillereitä puolisen vuotta. Tällä hetkellä imetän aika usein ja pelkäänpä, ettei nyt tämän takia helposti tärppää. Ja senkin, kun olen raskauden myötä lihonut 20 kg, enkä ole saanut ylimääräisiä kiloja karistettua. (Ylipainohan kuulemma vaikeuttaa hedelmöittymistä!) Huoks... =/
Mutta kun aloitin syömään raskaana oleville ja raskautta suunnitteleville vitamiineja kahdesti päivässä kuukauden ajan, niin silloin tärppäsi heti! :)
Toivottavasti teillä näkyy pian plussaa testissä! Onnea!!
Joojoo. No, nyt vaan sitten kovasti liikkumaan ja uuden vuoden kunniaksi terveellisesti syömään:) eikö sanota, että kun imettää, niin laihtuminen on helpompaa, kun se kuluttaa niin paljon energiaa:)? ja älä huoli, kyllä voi imettämisen kanssaakin tärpätä helpolla, näin mun mamille kävi kun mua imetti, ja sitten tuli "mahatauti" ja ups, se olikin taas raskaana:)
Juuh, tässä kuussa taas yritys päälle...jospa tärppäis.