Liikennevalot Maikkulaan

Valion edustaa kulkeva tie on ku mikäkin Mannerheimintie ja meinaapa ko. tien ylitys olla välillä työn ja tuskan takana liikenteen RUNSAUDEN ja osin piittaamattomien kuskien takia. Kyllä johonkin kohtaan sais liikennevalot laittaa, vaikka oolulainen aatoilija niille allerginen tuntuukin olevan!
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Elä muuta viserrä. Liikennettä on kapealle tielle aivan liikaa. Pitäisi Valion rekat saada kulkemaan jotain muuta kuin Kangaskontiontien kautta ja/tai sitten Iinatinperäläisille pitäisi saada oma suora yhteys vt 22:lle.

Lisää levennyksiä siihen Kangaskontiontiehen myös tarttis. Jos joku aikoo kääntyä Salen pihaan niin takaatuleva liikenne ei varmasti pääse ohittaan. Viime kesänä laittoivat uuden päällysteen ja samalla ois ollut hyvä liittymien kohdalle tehdä ohittamista helpottava levennys. Mutta kun ei niin ei.

Äänestä
  • pitäisi ehottomasti saada pois Maikkulasta. Miksiköhän se aikanaa laitettiinkin Maikkulan kautta kulkemaan kun tiedettiin että asutus Iinatissa kovasti kasvaa. Meidän Maikkulalaisten pitäisi rueta painostamaan tätä asiaa. Kun 22 tietä levennetään tulevaisuudessa, voidaan samalla tehdä Iinattiin oma liittymä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi voi tuota menoa kirjoitti:

Valion edustaa kulkeva tie on ku mikäkin Mannerheimintie ja meinaapa ko. tien ylitys olla välillä työn ja tuskan takana liikenteen RUNSAUDEN ja osin piittaamattomien kuskien takia. Kyllä johonkin kohtaan sais liikennevalot laittaa, vaikka oolulainen aatoilija niille allerginen tuntuukin olevan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu