Venäläiset turistit

Venäläiset turistit rötöstelivät Tervakoskella.
151367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

venäläiset turistit oli Karhulassa 12.09 1982. Muistan tarkkaan kun on mun synttärit. Ne osti joka ämmä pakan sekundaa kangasta, möi votkan ja sampuskin pois, ja hyppäs linjaautoon ja lähti.

Äänestä
  • Venäläiset ovat ihmisistä jaloimpia! Onneksi saamme nauttia hetkittäin heidän arvokkaasta seurastaan täällä Suomen synkässä talvessa.
    Olkaamme kiitollisia että he joskus muistavat meitä esim vaikka varastamalla lompakon tai muuta.

    Äänestä

  • Rus ... kirjoitti:

    Venäläiset ovat ihmisistä jaloimpia! Onneksi saamme nauttia hetkittäin heidän arvokkaasta seurastaan täällä Suomen synkässä talvessa.
    Olkaamme kiitollisia että he joskus muistavat meitä esim vaikka varastamalla lompakon tai muuta.

    voit saada hyvinkin tienaavan työpaikan tulevaisuudessa. Ei tarvitsisi itkeä laihan lompakon perään, jonka joku suomalainen vei.

    Äänestä

mitä ne siellä tekee? asuu?

Äänestä
  • Niitä asuu ainakin Tervaniemessä. Ovat usein talvisin siellä uudenvuoden vietossa.

    Äänestä

Ei niiden kyllä ainakaan puutteeseen varastaa tarvi.. RUS bemarimaasturit ja tuliterät mersut viittaavat kyllä johonkin muuhun. Rahaa niillä tuntuu olevan ku roskaa. Kauppiaat ja hotelli/ravintola yrittäjät odottavat heitä kieli pitkällä kerto asiaan vihkiytynyt.

Äänestä
  • Kun on kähvelletty kaikki valtion varat omaan taskuun. Siinä on pankkiholvi toisensa jälkeen tyhjentynyt.

    Äänestä

ovat rötöstelleet. no onneksi niistä kai kohta päästään.

Äänestä

....miten sisäsiittoista väkeä Tervakoskella on. Onnea vaan ja tuleeko jollekin mieleen keskusteluketju koulukiusaamisesta?! Pitkät perinteet, muukalaisviha, aikuisten esimerkki jne jne...kolahtaako kellään ???!!

Äänestä
  • Luuletko, että se nyt kolahtaisi.
    Täällähän on selviö ettei saavutetuista eduista
    luovuta.
    Tämä pieni maailmahan siihen kaatuisi.

    Paperiliiton Ahonenkin vaati lisää "laatuaikaa".
    Se kohta koittaa paperimiehille.

    Ellei ole jo koittanut.

    Äänestä

  • sokean taluttaja kirjoitti:

    Luuletko, että se nyt kolahtaisi.
    Täällähän on selviö ettei saavutetuista eduista
    luovuta.
    Tämä pieni maailmahan siihen kaatuisi.

    Paperiliiton Ahonenkin vaati lisää "laatuaikaa".
    Se kohta koittaa paperimiehille.

    Ellei ole jo koittanut.

    Oikeassa olet...koittanut on jo. Sitä ei vielä kaikki vaan vielä huomaa

    Äänestä

  • kuka se oli?

    Äänestä

  • siemen . kirjoitti:

    kuka se oli?

    hän on itsesiittoinen

    Äänestä

ikävästi tekivät. toivottavasti jäävät kiinnni!

Äänestä

sikailivat Leningradissa aikanaan niin julmetusti että ihme kun heitä päästetään enään Venäjälle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tervakoskella kirjoitti:

Venäläiset turistit rötöstelivät Tervakoskella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu