Onneksi

kitkat. Voi niitä, jotka etelä-suomessa ajelee nastarenkailla. I Pitty the fools!
5360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Huomaa, että olet tyypillinen kitkaurpo. Opettele poika kirjoittaamaan englantia oikein.

Äänestä
  • Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.

    Äänestä

  • pitää paikkansa kirjoitti:

    Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.

    Pity kirjoitetaan yhdellä t:llä.

    Äänestä

Onneksi ajat vain kesällä ja vain pellolla traktorien seassa. Voi niitä hiiriparkoja jotka alle jäävät.

Äänestä

olen kyllä minäkin sitä mieltä, että myös noilla Keski-Euroopan kitkoilla pärjää Suomen talvessa. Ei ehkä kaikilla, mutta ainakin näillä omillani kyllä. Ovat nopeusluokkaa T, siis 190 km/h.

Hyviltä ovat ainakin tähän saakka tuntuneet. Hiljaiset ja mukavan pehmeät. En kaipaa nastojen rapinaa, sitä kuulee aivan tarpeeksi liikennevaloissa viereisiltä kaistoilta. Eivätkä tunnu nastarenkailla varustetut autot sen paremmin kuitenkaan liikkeellekään pääsevän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostin keski-euroopan kirjoitti:

kitkat. Voi niitä, jotka etelä-suomessa ajelee nastarenkailla. I Pitty the fools!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu