X type Pelle!

ensio itkunen

Mikähän nuori pojankloppi tänä aamuna(kin) ajeli mustalla pikku Jagella T:reen suunnalta ja kehä kolmosella!?! Taas oikeaa idiootti autoilua, siirtyis julkisiin ennenkuin jotain sattuu. Jätkä roikkuu motarilla 1-2 metrin päässä edellä ajavasta, onneksi sain itse seurata tilanteita turvallisesti takaa. Molemmat kaistat tukossa ja mitään hyötyä ei ole jos yhden/kahden auton ohi pääsee. Toivottavasti geelitukalle joku opettaa tervettä asennetta autoiluun...ai, niin tottakai sumarit päällä. V-ttu mikä pässi!!

8

2238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viedä

      sitä Mondeota vaihtoon, ennenkuin Ford myy Jaguarin intialaisille.
      Tata- merkkisiä autoja valmistava intialainen firma hieroo kauppoja jättitappiot ( 8,5mrd euroa) tehneen Fordin kanssa.

    • mistäkin saa

      kiksejä. jaggepojuilla alkaa ilmeisesti seisoon kun roikkuvat perseessä.........

      • TheJagMan

        niin ei enää roikkuis. Itse vihaan ko. samaa lajia olevia lajitoveroitani syvästi. S--tanan pässit.


      • 4546768

        Se hyvä että edes jostain syystä on muutakin kuin lerppu.


    • Jag.

      Itseäni myös vituttaa nämä perseessä roikkuvat idiootit, mutta tänne on aika turha kirjoitella. Aja kiinni ja "ojenna". Näin itse teen.

      • Apu-Poliisisetä

        Leikitkö sinä poliisia? Onko sinulla oikein pamppu ja vilkkuvalokin? Kumpi olet - sekö joka osaa lukea vaiko se joka osaa kirjoittaa?


      • typeräbiisi
        Apu-Poliisisetä kirjoitti:

        Leikitkö sinä poliisia? Onko sinulla oikein pamppu ja vilkkuvalokin? Kumpi olet - sekö joka osaa lukea vaiko se joka osaa kirjoittaa?

        kuka ajaa punaisella jaguaarilla.....jee jee jerrygotton


    • Ennen kun rupeet arvioimaan toisten ajoa niin otappa huomioon ettei Kehä 3 ole mikään moottoritie ! Monet luulevat niin mutta se on ihan tavallinen 4 kaistainen tie. Mikään laki ei pakota ajamaan sitä oikeaa kaistaa. Monelle tuntuu olevan kumma käsitys mikä on moottoritie ja leveäkaistatie ja miten niillä ajetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7333
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      55
      4986
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4669
    4. 73
      4564
    5. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4168
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      29
      3392
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2928
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      39
      2468
    9. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      47
      2467
    10. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      211
      2306
    Aihe