DPF takkuaa

DPF takkuaa A6:sa:2.0TDI. Kierrokset nousee noin 10 minuutiksi 1500:aan aina 400-500 km:n välein. Ja tämä tietenkin aina hitaassa kaupunkiajossa, jolloin normaalisti pitäisi olla 1000:n tuntumissa. Onko kellään samaa vikaa ja miten korjattu?.
3307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei kellään oo tollasta vikaa, ei sullakaan. Audissa ei ole vikoja se on premiun ja sinä olet provo.

Äänestä
  • provo, vai vielä premiun, hah haha.....

    Äänestä

1. mistä tiedät että se on dbf? sehän on partikkelisuodatin kait?

2.mikset vie autoa huoltoon, ymmärsin että auto on aika uusi ja näitähän ei korjailla ilman tuhansien ekujen laitteita....

että silleen.
ja mitä tulee kirjoittamiseen kannattaa sinunkin kiinnittää siihen huomiota hieman ja minne kirjoittelet provojasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


qaq kirjoitti:

DPF takkuaa A6:sa:2.0TDI. Kierrokset nousee noin 10 minuutiksi 1500:aan aina 400-500 km:n välein. Ja tämä tietenkin aina hitaassa kaupunkiajossa, jolloin normaalisti pitäisi olla 1000:n tuntumissa. Onko kellään samaa vikaa ja miten korjattu?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu