Kadista tuli köyhä..

Cadi-llac

..luki lööpissä.
Tyttö odottelee kuulemma työtarjouksia.

Jaa että kotoako hän meinaa palkatuksi tulevan??
Ja mihin ihmeen työhön??

Hahhah, sanon minä!

15

1267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan mies oli kehissä kanssa
      • mikä...

        toope...just tollanen "känniääliö" se on :D
        Onpa onni ettei voittanut...olis saanutkin muistella muutamaa seuraavaa vuotta sitten vain valokuvista :D


    • niin...

      voishan se Kadi tietenkin laittaa vähän tikkua ristiin ja hakea sitä työtä ihan perinteisin menetelmin kuten muutkin...mutta eipäs se BB talossa elely hänestä ainakaan kovin postiviista kuvaa jättänyt työntekijänäkään...viinaan menevä ja erittäin laiska!!
      Tuskin tämä BB julkisuus hänestä mitään kovin haluttua tekee...eli ihan turhaa varmaan odottelee että perästä soitellaan...

      • ootko tehtaassa töissä

        sä varmaan duunaat hernekeittopurkkeja linjalla ja äänestät demareita vaaleissa, heh. ei susta ikinä tule suosittua koska oot niin laiska demari. eikä positiivista kuvaa, kusemuaniina.


    • Tämä on tietenkin tikun halkomista, mutta ymmärtääkseni tullakseen joksikin ihmisen on oltava jotain muuta sitä ennen. Köyhästä ei voi tulla köyhää. Tämä Kadi on siis ollut ilmeisesti varakas tai ainakin keskituloinen ennen. Minne siis ovat varat kadonneet? Teneriffalle?

    • Tuottaja

      On täysin selvää, että Kadi on aina ollut köyhä. Hän ei ole vielä tajunnut, että rahojen eteen pitää tehdä oikeita töitäkin. Siksi hän on nyt päättänyt hakea töitä lehdistön kautta, jotta säästyisi siltä kaamealta luomistuskalta mikä aiheutuu kun joutuu itse kirjoittamaan omat hakemuksensa. Varmasti Kadi kuitenkin saa töitä vaikkapa televisiosta chat-ohjelman juontajana. Ko. ohjelmien tekstiviestien suomen kieli on samaa tasoa kuin Kadinkin, joten uskon, että hän tulee menestymään ja köyhät ajat ovat pian takanapäin. Tsemppiä!

      • Tuohan olisikin hyvä idea, Kadi chat-juontajaksi. Sinulla olisi käyttöä headhunterina, sillä ihan kuka tahansa ei saisi Kadia työllistettyä...esim minä.


    • Pehva pystyyn

      EIkähän sellaselle julkulle löydy miehiä ihan missä maassa tahansa. Vetää linjaakin, etä on vapaana, joten känniset ukkelit makasaa mitä eukko haluu. Tietenkin sitä peppua pitää antaa, et portit aukee taivaaseen.

      Olis jäänny himaansa ja elänny hissuksiin!!!!

    • opiskelemalla

      Minä ymmärsin, että Kadi oli ennen BB:a ollut puutarhatöissä. Siis haravoimassa, perkaamassa, kitkemässä, kuskaamassa pois oksia ja paikkoja kunnostassa. Mikä häntä estää palaamasta samoihin hommiin?
      Nytkö tämä fröökynä odottaa, että uutta hakevat kykyjenetsijät "löytävät" hänet BB:n saavutusten - huljakkaan viinanjuonnin ja pehmeiden puheiden perusteella viihdeohjelmien juontajaksi?
      Taitaa nyt virolaisneiti olla aivan väärillä jäljillä. Tuollaisia harrastelijoita mahtuu Suomessa 13 tusinaan ja uusia tulijoita showbisnekseen riittää koko ajan.

      Ehdotan, että Kadi hakeutuu Hgin puutarhapuolen hommiin. Harava käteen ja lehtiä siivoilemaan - tämä enempi syksyn hommaa. Talven aikana lienee muuta ylläpitohommaa tarjolla. Lämpimästi päälle tukevat kengät jalkaan,niin pysyy pystyssä liukkailla. Ja rasvaa kasvoihin. Helsingin kylmät tuuleet osaavat olla aika kirpeitä.

      Toinen rakentava ehdotus voisi olla kouluun menoa ja uuden opiskeleminen, niin pääsiis siisteihin sisätöihin.

      • niin se menee

        Kadi on julkku ja hyöntää sen. sä et ole mitään joku onneton puutarhuri jostain perähilkilästä, asuntolainan, kesämökin, auton ja perhees kanssa.

        Ei sun kommenteista ole kukaan kiinostunut.

        Totta helvetissä se hyödyntää julkisuuden ja dokaa ilmaset viinat ja syö ilmaset safkat, kuten kaikki muutkin julkut.

        dorka


      • fonten
        niin se menee kirjoitti:

        Kadi on julkku ja hyöntää sen. sä et ole mitään joku onneton puutarhuri jostain perähilkilästä, asuntolainan, kesämökin, auton ja perhees kanssa.

        Ei sun kommenteista ole kukaan kiinostunut.

        Totta helvetissä se hyödyntää julkisuuden ja dokaa ilmaset viinat ja syö ilmaset safkat, kuten kaikki muutkin julkut.

        dorka

        "Kadi on julkku ja hyöntää sen"
        tarkoitit varmaan hyödyntää. meinaakko, että kantaa pitkälle, hahahhaa


      • ,,siinä..
        niin se menee kirjoitti:

        Kadi on julkku ja hyöntää sen. sä et ole mitään joku onneton puutarhuri jostain perähilkilästä, asuntolainan, kesämökin, auton ja perhees kanssa.

        Ei sun kommenteista ole kukaan kiinostunut.

        Totta helvetissä se hyödyntää julkisuuden ja dokaa ilmaset viinat ja syö ilmaset safkat, kuten kaikki muutkin julkut.

        dorka

        ..kun dorkat maksaa viulut..


      • maksaa teijä tehy laskun
        ,,siinä.. kirjoitti:

        ..kun dorkat maksaa viulut..

        Insinöörit ne pitää tän maan pystyssä, niillä Nokia miljoonilla maksetaan Tehy palkat, YLE tyyppien ja juontajien palkat ja Jungerin palkat ja Halosen palkat ja eduskunnan menot ja vaikka kenen palkat.

        Veikkaan että Kadi joutuu tekeen jotain palkkasa eteen vielä, mutta saa silti ilmasta kaikkea mitä normaali duunari ei saa.


    • 2e/h
      • nuorten ohjelma

        Tosi elämän nuoret ja rohkeat menee akvaarioon muitten töllötettäväksi. Kadi nyt mikään ruudinkeksijä, Kadi on Kadi, mutta sen verran älyä että käyttää tilaisuuden hyväksi, miten nyt käyttääkään.

        Ps. ei Idols Antti Tuiskukaan voittanut , mutta takoo rahaa, sama ilmiö tässä.

        Toiset painuu maanalle ja toiset on lööpeissä ja vetää rahaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      167
      11013
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6242
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      171
      5591
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      86
      5501
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      174
      4487
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      78
      4382
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      48
      3989
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      55
      3866
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      23
      3524
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      85
      3120
    Aihe