Kuljetusala on kovaa työtä. "Kova työ vaatii kovat huvit". Tällainen sanonta on monilla mielessä. Kuljetusalalla se ei kuitenkaan pidä paikkansa. Kuljettaja ja kaikki muutkin työntekijät ovat aina firmansa käyntikortteja. Kuljetusalalla on kova kilpailu. Vahvuus on ennen kaikkea ihmisissä. Ajotaito ei riitä. Käytös, ulkonäkö, harrastukset, perhesiteet, tulevaisuudensuunnitelmat ja menneisyys jne. Kaikki ne painavat. Kaikki ne täytyy ottaa huomioon. Töitä löytyy. Ajoja löytyy. Tulot kasvavat. Firman etu on aina työntekijän etu.
Kuljettajien vapaa-ajan vietosta
Wänskä.
61746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kysymys?mun työt on päivätyötä maanantaista perjantaihin. vapaa-aika viikonloppuisin kuluu viihteellä kavereiden kanssa baareissa,joskus on tarvittu yhtäkkiä palveluja viikonloppuisin ja olen sanonut ihan suoraan etten ole ajokunnossa mutta palvelu järjestyy hetken kuluttua ja se sana on pitänyt eikä ikinä ole harmia tullut.ja alalla olen ollut 23 vuotta oman auton kanssa.
menee suurinpiirtein siten että kaksi töissä, kaksi juovuksissa.
Meidän isi ajaa kontteja ja sit kun tulee viikonloppu isi lähtee ajaan irtoperiä toisella autolla ja mä oon isin mukana kun mulla ei oo viikonloppusin koulua.
Mäkin aijon isona alkaa rekka kuskiks ja viettää vapaani niinkuin mun iskä.
Hartolassa? :)
Notta pysyn kunnossa, vapaalla teen seuraavia juttuja.
Perheeni kanssa harrastan ulkoilua ja lenkkeilyä kaikissa muodoissa, muutaman kerran viikossa. Itselleni otan aikaa kolme neljä kertaa viikossa kuntosali ja baletti harrastukseen. Jooga on seuraavana ajatuksissa.
Niin ja perheen kanssa tehdään paljon muuta.
töitä sitten tehhään? ;)