kuules " maisteri mies"

jos et lopeta minuna esiintymistäsi, niin alan ottaa selvää missä majailet. sähän käyttäydyt kuin teini tytöt
5440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt män tyhmä mies vielä tyhmemmäs. Mitte sie edvard veinaat? mie en nää kettään maisreria

Äänestä
  • millos ne rotat on näyttäytynyt, kunhan nurkassa kolisevat ja täällä nimimerkkien takana.

    Äänestä

Kuules "Eetvartti". Ettet nyt vaan ois vähä vainoharhanen. Tuskinpa täällä kukaan uskaltaa esiintyä teikäläisenä, kun sulla on niin hyvät välit sinne ylläpitoonkin että oikeen...

"...Paranoia perinteisesti sisältää vainoavia uskomuksia mahdollisesta uhasta tai salaliittoteorioista..." Sanoo Wikipedia. Että sillei.

Äänestä
  • kuka viitsii vastailla minuna ihmiselle joka kysyy ystävänsä hautapaikan sijaintia, viedäkseen kynttilän ja kukkia yksinäisen vanhan mustalais miehen haudalle,sanompaha vaa että pitkään on puperteetti ikä sellaisella kirjoittelijalla. oli nyt kuka oli kaipa hän tekstinsä omakseen tuntee. se siintä ei takerruta lillukan varsiin

    Äänestä

  • edvard kirjoitti:

    kuka viitsii vastailla minuna ihmiselle joka kysyy ystävänsä hautapaikan sijaintia, viedäkseen kynttilän ja kukkia yksinäisen vanhan mustalais miehen haudalle,sanompaha vaa että pitkään on puperteetti ikä sellaisella kirjoittelijalla. oli nyt kuka oli kaipa hän tekstinsä omakseen tuntee. se siintä ei takerruta lillukan varsiin

    Toisena esiintyminen näillä palstoilla on todella typerää ja ajattelematonta touhua, mutta valitettavasti sitäkin tapahtuu. Toisaalta, ehkä hautapaikan kysyminen täällä palstalla on hieman arveluttavaa. Sellaiset pitäisi ehkä hoitaa kahdenkeskisesti vaikka soittamalla. Mutta älkäää nyt ymmärtäkö tätä niin, että tohtisin alkaa teitä neuvomaan, en toki. Ja vielä kommentoisin erästä toista asiaa. Kun täällä on puhuttu koulutuksesta ja sivistyksestä, niin pitäisi muistaa että kaiken teoreettisen sivistyksen edelle menee kuitenkin aina sydämen sivistys.
    Se on sitä, että osaa kohdata toisen ihmisen yhteisillä ehdoilla ja ystävällisesti. Tätä taitoa ei opeteta yliopistoissa. Se on lahja, jonka jotkut saavat ja toiset eivät. Eräs, jolla oli tämä lahja, oli Jeesus Kristus, joka kohtasi jopa prostitoidun rakkaudellisesti. Tätä me kaipaamme tähän nykyiseenkin yhteiskuntaamme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


edvard kirjoitti:

jos et lopeta minuna esiintymistäsi, niin alan ottaa selvää missä majailet. sähän käyttäydyt kuin teini tytöt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu