kysympä teiltä onnellisilta odottajiltakin =) eli nyt menossa kp 25/30, (ovista en oo ees testannu kierron puolivälissä) kolmen päivän aikana ovistestit on tummunu päiväpäivältä! nyt viivat melkeen yhtä tummat. muutama päivä sit alko ihmeelliset alavatsakivut(vähän menkkamaiset mut ei ehkä ihan), paineen tunne kun esim.yskäsee tai istuu/nousee istumasta, jomotusta, vihlontaa jne. niihin kipuihin just havahduin, eli tuskin oon kuvitellu tätä...oliskohan tärpänny vihdoin??!! onko jollain ollu samantapaista? voiko näin aikasin olla oireita oikeasti?
menkkakivut ei koskaan oo alkanu näin ajoissa ja ovista tuskin näin myöhään enää tulis...aamulla nähdään vieläkö ovistesti tummuu entisestään ja viikon sisällä pääsenkö teidän porukkaan =)
menkkakivut ei koskaan oo alkanu näin ajoissa ja ovista tuskin näin myöhään enää tulis...aamulla nähdään vieläkö ovistesti tummuu entisestään ja viikon sisällä pääsenkö teidän porukkaan =)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei kyllä millään voi tossa vaiheessa olla mitään oireita, ne ilmestyy vasta aikasintaan 3viikkoa siitä kun menkat piti tulla.. voi olla aikasta menkkakipua nuo oireet, valitettavasti. ja ovistestitkin voi näyttää mitä sattuu ei niihin nyt oo uskomista..
Miten niin oireet alkaa vasta n. 3 viikkoa menkkojen oletetusta alkamisesta?
Kyllä tämä on oksentanut viikkoa ennen menkkojen alkua jo kunnolla... ja oksensi aina rv 14 asti...
Eli kyllä ne voi oireita olla.
Testaa, kun menkat on 1-3 päivää myöhässä :)
Ovistesti saattaa näyttää raskauden...
no kiva kuulla että voivat olla oireita, eivätkä vain päänsisäisiä aistimuksia tms.. perjantaina viiiiiimeistään testaan jossei tätiä kuulu!!! :)
voit olla raskaana, mutta vasta r.testi sen todistaa ;)
tunnot voi täsmätä ei siinä mitään. onnea testaamiseen!
Miksei sulla voisi muka olla nyt ovista?? Ei se kaikilla ole todellakaan kierron puolivälissä..
tiedän, mutta oviksella tulis kaamee kiire kun viivat ei vieläkään ole ihan tasavahvoja, ja sitteku on, ni ovis tapahtuu 48 tunnin sisällä sanoo testi... elättelen toivoja, koskaan ennen ei oo ovistestiin tullu tähän aikaan kiertoa selkeitä viivoja, ihan tyhjää vaan on näyttäny aina (paitsi oviksen aikaan)..saas kattoo, täytyy ensviikon lopusta testailla oikeella testillä jos menkkoja ei tosiaan näy!! :)
entä jos tällä kierrolla onkin kaksi ovulaatiota?
no jos se on mahollista,ni sitten voi tulla tuplaonnea!!!! saas nährä :)
Minä uteliaana! Jokos olet raskaustestin tehnyt?