Hyasintit

Hei, nyt kun jouluhyasistit alkavat lakastua tuli mieleen kysymys. Muistanko oikein että jos hyasintit nyt laittaa nyt kylmään ne voisi istuttaa keväällä maahan jolloin ne alkaisivat kukkimaan uudelleen?
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viileään talveksi ja heti maan sulettua istuttamaan.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta, täytyy etsiä se viileä paikka, varasto on liian kylmä. Ehkä äidin ja isän autotalliin:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mari39 kirjoitti:

Hei, nyt kun jouluhyasistit alkavat lakastua tuli mieleen kysymys. Muistanko oikein että jos hyasintit nyt laittaa nyt kylmään ne voisi istuttaa keväällä maahan jolloin ne alkaisivat kukkimaan uudelleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu