minä kai rkastuin
sinuun niin kovin
olet haaveeni
komea kuvani.
Siksi sinä jäät
ei ole meidän häät
kaipaus ikuinen
oletko iloinen?
Onnesi on tärkein mulle
en tarkoittetu Sulle?
sinuun niin kovin
olet haaveeni
komea kuvani.
Siksi sinä jäät
ei ole meidän häät
kaipaus ikuinen
oletko iloinen?
Onnesi on tärkein mulle
en tarkoittetu Sulle?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei kai tässä ikuisuudesta sentään vielä puhuta. Ei kai sentään, ole niin vanhasta jutusta kyse:)
tuokin on
elo arvaamaton
periaatteeni on mulla
en tiedä miten sulla?
haaveita vain
sultako nyt sain
kuvasi sun
rakkauteni mun
jos sä jäisit ikuisesti
niin rakastaisin tulisesti
silloin vaan
pystymme jakamaan
onneni mun
onnesi sun
ajatuksesta kiinni
sisällä tuneeni
Haave kuvana pysyt vain
olet siinä armahain
Tulisesti suo rakastaisin
sinulle vain hymyilisin
Viinipullon kansansi aina jaksin
sinua kai sitten rkastaisin
Vvaikea on kirjoittaa r-sanaa tuota
kun et koskaan lähtenyt mun luota
Nyt vain aika ohi kiisi
ilokin jäi sun silmiisi
ajatukset.....mun
ajatukset....sun?
Eikö sinun pitäny jo jossain vaiheessa lopettaa tänne kirjotteleminen? Toivon joka tapauksessa, että asiasi selviää vielä parhain päin.
en ole tuo aloittaja, mutta lueskellessani näitä palstoja, löydän sut joka puolelsta luulemasta, että tunnistat aloittajan. Sinä olet takuulla lukenut näitä liikaa ja alkanut kuvitella ;) no eihän asia mulle kuuluu, kunhan juttelen... keskustelua vartenhan nämä palstat on, etsintäkuulutuspalsta on muuten erikseenkin ;)
Pariin ketjuun olen kylläkin tänä iltana kirjottanut, kun epäilin hetken aloittajaa erääksi. Epäilys heräsi, kun joku tuntematon "esiintyi" minuna ja hän myönsikin sen... Enkä nyt luullut tunnistavani häntä varmaksi, mutta epäilin tosiaan kuitenkin, että olisi voinut olla hän... Voihan näitä juttuja kirjoitella kuka tahansa ei siinä mitään, mutta tiedän kuitenkin faktat tästä tilanteesta ja olin suoraankin kyseiseen henkilöön täällä yhteydessä aiemmin. Parempi kuitenkin et jätetään tän asian puiminen tähän, kun ei se muuta mitään. Hyvää yötä vielä kerran sulle:)
vaikka kuinka monta. Ei se tarkoita heti jos joku runon lykkää että se on yksi ja sama henkilö. Jotkut kyllä totisesti tarvitsisivat pitää lomaa näiltä palstoilta kun alkavat omaa varjoansakin jo epäillä.
hyvää yötä. Ja kuten sanoin asiahan ei mulle kuulu ;) Eli unohdan koko jutun, sehän on sinun asiasi... kunhan et tule mun aloituksiin tollaisia koskaan laittamaan :) Vitsi tämä vaan.
että voit kertoa jonkin vihjeen keneksi sinä minua oikeastaan luulet?
En todella kirjoita itselleni vastauksia....
anna sinulle vain voima halauksia.....
Rakastuin sinuun...
sitten rakastuit minuun?