Kuvottavaa

mielestäni

Ja varsinkin Nova soittaa moista renkutusta jatkuvasti!!

3

865

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tänne

      asian ilmaisemaan....?

      Kiva, taidan mennä haukkumaan Koivusen Arin, Nightwishin ja muut mielestäni paskat bändit niiden palstoille... No, ei, en ole hölmö.

      • mene vaan

        silti täyttä paskaa ovat kaikki minunkin mielestä! Lauri ja muut vähän älyiset,Kirkuva harvinaisen ruma tyttöpoika,nimeltä Ari ja NuWish pippilottaineen! Missä musiikin sielu/sielukas musiikki?


    • Toltti

      Mulla on paha olla sun pualestas! Sulla taitaa olla jonkin sortin jakautunu persoona. Toisaalta kuuntelet radio Novaa ja kasvatat raivoa, notta silimät pullistuu ja toisaalta haluat kuulla sielukasta musiikkia, jota kyseinen kanava ei Sulle pysty tarjoamaan. Joissaki kirkoissa vois kuulla gospelia, saisikkohan siellä soulillesi rauhan. Toisaalta Dr. Phil voisi ottaa Sinut valamiiksi käsikirjoitettuhun ohojelmahansa itkemähän, hän laittaasi kätensä olokapäällesi ja yleisö kyynelehtis, nyyh. Yksi keino on tietenkin tämä naapurin hiekkalaatikon sotkeminen, se on niin mieltä sykähryttävää. Saa olla ikään kuin pimeyren verhon takana ja käyrä kaatamassa kusiämpärin hiekkahan ja jäärä kyttäämään, että voi kun joku eres huomais kepposen. Muutoonhan se menee hukkaan! Sääkin toivot syrämmessäs, notta joku ottas kirijotuksestas nokkihin, kerrankin jollakin muullakin menis sielu kurkkuhun. Koska mää pystyn näin vaan lohoruttamaan sua, niin jännätään yhyres, josko joku suuttus aikuusteen oikeesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      239
      4613
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      76
      3055
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2463
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1767
    5. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      28
      1703
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      79
      1451
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1285
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      948
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe