Tyhmä kysymys mutta väitelty on,pilaantuuko tölkkiin jäätynyt olut,eli onko se juomakelpoista sulatuksen jälkeen?
Kiitos ennakkoon mahdollisista asiallisista vastauksista.
Kiitos ennakkoon mahdollisista asiallisista vastauksista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On jäätymisen jälkeenkin, jääty ihtelläki kerran auton takakonttiin oluet mutta kyllä ne tuli juotua sitten kun sulasivat.
Seriffi on varmaan oikeassa, on juomakelpoista vaikka olisi jäätynytkin. On tainnut meikäläiselläkin unohtua pakastimeen tölkki ja tulihan se juotua ja vissiin jääpaloineen kaikkineen. Tosin siinä saattaa maku kärsiä, jotkut sanoo että maistuu vetiseltä jäätynyt olut.
ONMULLAKIN MONTA PUJLLOA jääthyny jz jiskus hsjo9nnutkin, kun oon unohtnut 0pkkaseen,
jos litku jäätyy, niin eikö tapahdu kemiallinen reaktio ja promillet häviää?
se jäätyny bisse ei enää sulatuksen jälkeen bisselle maistu, eli voip pittee paikkaansakin. En tiiä, en oo oikee kemisti, oon vaan puistokemisti? hoho