pääseekö amerikkaan

pääseekö jenkkeihin ajaan rekkaa tai omistajakuljettajaksi? mitä siihen tarvitaan?
61464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Just toi sun tietämys, kielitaito ja rahat... he heee

Äänestä

En ole aloittaja, mutta eräänlainen elämysmatka,kakkoskuskina, viikko-kaks, pitkällä linjalla kiinnostaisi.
Toisaalta vaikka onkin vielä täällä kiinni yrittäjänä ja pitkät (Yli 2vko) matkat mahdottomia niin yleistietona nuo vaatimukset olis mukava tietää.
Sen verran olen siellä turistina käynyt että on selvinnyt, että esim. koulubussin kuskiks on kovat rikkeettömyys vaatimukset, linnaa tulee jos ajaa lastenkanssa päin punaisia, pysähtymättä radan yli tai vastaavaa.

Äänestä
  • palkasta ei ollut mitään.

    Äänestä

On ainakin jokkut suomalaiset päässeet...kattokaa www.usvaaputkeen.com...komeita kuveja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rekkamieees kirjoitti:

pääseekö jenkkeihin ajaan rekkaa tai omistajakuljettajaksi? mitä siihen tarvitaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu