Olen kalat nouseva leijona ja kuumerkki jousimies Mitä ajattelette luonteestani?
Kertokaa naiset
6
1577
Vastaukset
- mielipiteeni
ei hyvä!
- kalaN
Olen myöskin aur Kalat, kuu jousimies ja nouseva Neitsyt (tosin hyvin lähellä Leijonaa :)
Itse olen aika realistinen kala, tosin hyvin henkistä sorttia. Pidän filosofoinnista ja kaiken analysoimisesta, nykyään kyllä yritän elellä vain tässä hetkessä, enkä mieti joka asiaan että miksi.
Kala yrittää ymmärtää kaikkea, se on ihan elinehto sille, että voisi jonkun asian hyväksyä. Läksy sekin, ettei kaikkea tarvitse, eikä voi ymmärtää. Jousimies tuo kalalle tempperamenttia ja tulisuutta. Olet varmasti oikea totuuden torvi ja ainakin minun suustani pääsee välillä sellaisia sammakoita että huh!
Arvostan rehellisyyttä ja aitoutta yli kaiken. En pidä pinnallisista ihmisistä, enkä seurapiirikokkareista. Pidän lapsista, eläimistä ja luonnosta ja ennen kaikkea yksinolosta. Vapauden tunne on tärkeä.
Nouseva Leijona on esiintyjä. Ehkä oletkin jo löytänyt oman estraadisi? Kalojen on vaikea kuitenkin voittaa ujoutensa tai se löytyy vasta myöhemmällä iällä.
Mutta semmosia. Menikö yhtään oikein?- Nuori kalat
pIDÄN YKSINOLOSTA, filosofoinnista. Arvostan myös rehellisyyttä ja aitoutta. Millaisia ovat pinnalliset ihmiset ja seurapiirikokkarit? Lapsissa tulevaisuus ja luonnossa rauha ja yksinolo ja muuten estradi on löytynyt, ?
Ujouttani en ole voittanut vielä. Olen myös realistinen filosofi ja eläimet menettelee. Viihdyn Lapissa
- Noda
Olen kala, nousumerk.leijona ja kuu skorppareissa. Rakastan rakastamista :) Analysoin kaiken puhki ja kehittelen filosofisia teorioita ihmisten käyttäytymisestä.Pelkään esiintymistä ja rakastan sitä samalla...jotenkin olen yleensä keskipisteenä,silloinkin kun on huono päivä eikä jaksaisi.Joissain asioissa todella päättäväinen ja ehdoton, toisinaan taas en osaa päättää...ainakin jos asia ei ole kovin tärkeä.En haluaisi ikinä polttaa mitään siltoja selkäni takana ja koen tehtäväkseni auttaa ihmisiä. Jotenkin ihmiset joilla menee huonosti,tuntuvat löytävän minut ja sitten jaloilleen noustuaan katoavat. Ei sisimmältään ristiriitaisempaa ihmistä voisi olla,kuin kalat/leijona yhdistelmä :) itse koen huonoimpana puolena sen,ettei elämässä väistämättä vastaantulevia pettymyksiä tahdo millään pystyä kohtaamaan tai käsittelemään.Ja minäkin inhoan pinnallisia ihmisiä ja rakastan lapsia,eläimiä jne. :) äkkipikainen..sanoo/tekee ennen kuin ajattelee..mut tasoittuu iän myötä hieman. Jotkut viisaammat sanoo,ettei kiehtovampia ihmisluonteita ole olemassa kuin kalat/leijona...tiedä siitä sitte ;)
- Nuori kalat
Minun pitäisi enemmän keskittyä omaan elämään, kuten lukemalla kirjoja.
- näin...
Jos leijona on vahvasti nousevana eli muut merkit eivät kompensoi niin luulisin,että olet erittäin sosiaalinen ja itsevarma tapaus.Kuu jousimiehessä edesauttaa nousuleijonaa.Nehän ovat lähes yhtä,tosin jousimies on muuttuva merkki ja leijona vakaa.Kalojen piirteistä voisi nostaa esiin sosiaalisuuden ja herkkyyden,mutta kaiken kaikkiaan tulisi mieleen,että olet hurmaava tapaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt394548Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532444Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö481472- 961322
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.281267Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi401224Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä541169Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391004Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161975- 62967