Kertokaa naiset

mielipiteenne

Olen kalat nouseva leijona ja kuumerkki jousimies Mitä ajattelette luonteestani?

6

1522

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mielipiteeni

      ei hyvä!

    • kalaN

      Olen myöskin aur Kalat, kuu jousimies ja nouseva Neitsyt (tosin hyvin lähellä Leijonaa :)

      Itse olen aika realistinen kala, tosin hyvin henkistä sorttia. Pidän filosofoinnista ja kaiken analysoimisesta, nykyään kyllä yritän elellä vain tässä hetkessä, enkä mieti joka asiaan että miksi.

      Kala yrittää ymmärtää kaikkea, se on ihan elinehto sille, että voisi jonkun asian hyväksyä. Läksy sekin, ettei kaikkea tarvitse, eikä voi ymmärtää. Jousimies tuo kalalle tempperamenttia ja tulisuutta. Olet varmasti oikea totuuden torvi ja ainakin minun suustani pääsee välillä sellaisia sammakoita että huh!

      Arvostan rehellisyyttä ja aitoutta yli kaiken. En pidä pinnallisista ihmisistä, enkä seurapiirikokkareista. Pidän lapsista, eläimistä ja luonnosta ja ennen kaikkea yksinolosta. Vapauden tunne on tärkeä.

      Nouseva Leijona on esiintyjä. Ehkä oletkin jo löytänyt oman estraadisi? Kalojen on vaikea kuitenkin voittaa ujoutensa tai se löytyy vasta myöhemmällä iällä.

      Mutta semmosia. Menikö yhtään oikein?

      • Nuori kalat

        pIDÄN YKSINOLOSTA, filosofoinnista. Arvostan myös rehellisyyttä ja aitoutta. Millaisia ovat pinnalliset ihmiset ja seurapiirikokkarit? Lapsissa tulevaisuus ja luonnossa rauha ja yksinolo ja muuten estradi on löytynyt, ?
        Ujouttani en ole voittanut vielä. Olen myös realistinen filosofi ja eläimet menettelee. Viihdyn Lapissa


    • Noda

      Olen kala, nousumerk.leijona ja kuu skorppareissa. Rakastan rakastamista :) Analysoin kaiken puhki ja kehittelen filosofisia teorioita ihmisten käyttäytymisestä.Pelkään esiintymistä ja rakastan sitä samalla...jotenkin olen yleensä keskipisteenä,silloinkin kun on huono päivä eikä jaksaisi.Joissain asioissa todella päättäväinen ja ehdoton, toisinaan taas en osaa päättää...ainakin jos asia ei ole kovin tärkeä.En haluaisi ikinä polttaa mitään siltoja selkäni takana ja koen tehtäväkseni auttaa ihmisiä. Jotenkin ihmiset joilla menee huonosti,tuntuvat löytävän minut ja sitten jaloilleen noustuaan katoavat. Ei sisimmältään ristiriitaisempaa ihmistä voisi olla,kuin kalat/leijona yhdistelmä :) itse koen huonoimpana puolena sen,ettei elämässä väistämättä vastaantulevia pettymyksiä tahdo millään pystyä kohtaamaan tai käsittelemään.Ja minäkin inhoan pinnallisia ihmisiä ja rakastan lapsia,eläimiä jne. :) äkkipikainen..sanoo/tekee ennen kuin ajattelee..mut tasoittuu iän myötä hieman. Jotkut viisaammat sanoo,ettei kiehtovampia ihmisluonteita ole olemassa kuin kalat/leijona...tiedä siitä sitte ;)

      • Nuori kalat

        Minun pitäisi enemmän keskittyä omaan elämään, kuten lukemalla kirjoja.


    • näin...

      Jos leijona on vahvasti nousevana eli muut merkit eivät kompensoi niin luulisin,että olet erittäin sosiaalinen ja itsevarma tapaus.Kuu jousimiehessä edesauttaa nousuleijonaa.Nehän ovat lähes yhtä,tosin jousimies on muuttuva merkki ja leijona vakaa.Kalojen piirteistä voisi nostaa esiin sosiaalisuuden ja herkkyyden,mutta kaiken kaikkiaan tulisi mieleen,että olet hurmaava tapaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      3740
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      43
      3331
    3. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      56
      3057
    4. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      2928
    5. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      16
      2878
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2710
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2360
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      38
      2252
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2115
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      1899
    Aihe