Carvoeira

Millaista säätä luvassa Portugalissa toukokuun puolessa välissä?
1596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sää on suomalaisittain melko mukava noin 23 astetta. Parina päivänä saattaa sadella. Carvoeira sinänsä on aika pikku paikka, jos haluaa enemmän elämää, kannatta valita Albufeira, missä on useita ostoskeskuksia ja paremmat uimarannat. Hotellithan ovat kaikki hyvin edullisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanna-marja kirjoitti:

Millaista säätä luvassa Portugalissa toukokuun puolessa välissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu