italiaan vaihtoon

ajattelin lähteä italiaan vaihtoon.miten siellä menee lukukaudet,alkaako syyslukukausi samoihin aikoihin kuin täällä?entä kielitaito,pärjääkö englannilla?
1377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Asun Italiassa ja opiskelen yliopistossa.Yliopistoissa syyslukukausi alkaa lokakuussa.Lukuvuosi kestää syyskuuhun asti ja elokuussa on lyhyt kesäloma,rippuu vähän mitä opiskelee.Englannin kielellä täällä ei todellakaan pärjää,ei ole asiat niin kuin Suomessa:]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkhgfd kirjoitti:

ajattelin lähteä italiaan vaihtoon.miten siellä menee lukukaudet,alkaako syyslukukausi samoihin aikoihin kuin täällä?entä kielitaito,pärjääkö englannilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu