307:n kesä / talvirenkaat

Olen uusi 307: n omistaja ja haluaisin tietoa
tällä keskustelupalstalla minkä merkkiset renkaat soveltuvat parhaiten ko. autoon.
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...jotkut nastalliset esim. Nokian Hakkapeliitta.
Kotimaisuus on vielä plussaa.

Vakiona olevat kesärenkaat eli Kléberit ovat kovin äänekkäät jos kohta kestävät eivätkä kulu.

Michelinin renkaat on kehitelty Citroeneissa ja Peugeoteissa.

Omistuskuviot menee näin: Holding yhtiö PSA omistaa Peugeotin ja Citroenin. Citroen omisti ennen muinoin 20% Michelinistä. Nuo osakkeet siirtyivät sittemmin PSA:n haltuun. Eli jos ostat Michelinit, ostat 1/5-suhteessa Peugeot merkkiset renkaat. Varmasti sopii hyvin 307:aan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pertsa kirjoitti:

Olen uusi 307: n omistaja ja haluaisin tietoa
tällä keskustelupalstalla minkä merkkiset renkaat soveltuvat parhaiten ko. autoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu